Bank na telefon – konferencja Janusza Korwin-Mikke i Jakuba Kuleszy

Bank na telefon – konferencja Janusza Korwin-Mikke i Jakuba Kuleszy

Na konferencji prasowej w Sejmie RP liderzy Partii Wolność KORWiN przedstawili stanowisko ws. taśm Jarosława Kaczyńskiego, których stenogramy podała do wiadomości publicznej Gazeta Wyborcza.

Nasi liderzy skomentowali sprawę otrzymania 300 milionów euro kredytu od banku PEKAO SA. „Bank na telefon” taki tytuł nosiła konferencja. Jarosław Kaczyński na potrzebę wybudowania dwóch wieżowców, najpierw znacjonalizował a potem wyciągnął pieniądze z banku PEKAO SA. Tak wygląda polityczna rzeczywistość w Polsce, gdzie partia rządząca uwłaszcza się na pieniądzach obywateli.

Janusz Korwin-Mikke – Zawsze mówiliśmy, że jak się chce coś znacjonalizować, to ktoś chce się na tym nakraść. (…) Jeżeli jest państwowe to jest niczyje, a więc można to wykorzystywać na różne sposoby.

Jakub Kulesza – Spółki skarbu państwa to nic innego jak łupy polityczne. Są to zabawki polityków, które są przez nich wykorzystywane. Po pierwsze do obsadzania stanowisk różnymi osobami. Po drugie do wyciągania pieniędzy. Na tym tracą oczywiście podatnicy. (…) Najwyższy czas odebrać politykom ich zabawki, należy spieniężyć spółki skarbu państwa, a pieniądze oddać obywatelom, przekazując je na fundusz demograficzny, który miałby pokryć zobowiązania emerytalne państwa. Państwo jest winne swoim obywatelom ponad 2 BILIONY złotych. Państwo nie ma tych pieniędzy, ale ma spółki skarbu państwa, które należałoby przeznaczyć na ten cel. – na koniec poseł przypomniał o pomyśle JKM w tej sprawie – O tym pomyśle Prezes Janusz Korwin-Mikke mówił od lat ’90. Tych spółek nie zostało wiele, ale pomysł dalej jest aktualny. – po czym dodał – PiS jest partią III RP, tak samo jak inne partie systemowe. Uwłaszczyły się one na przemianach systemowych, było to wszystko zaplanowane podczas uroczystości w Magdalence, podczas obrad okrągłego stołu, i taki jest początek tej (wielkiej) afery.

Bank na telefon, czyli jak Jarosław Kaczyński wykorzystuje państwowe banki do swoich interesów #TaśmyKaczyńskiego

Opublikowany przez Partia Wolność Wtorek, 29 stycznia 2019

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *