Czas na tanie paliwo – 13 sierpnia protestujemy w Warszawie

Czas na tanie paliwo – 13 sierpnia protestujemy w Warszawie

Zapraszamy na protest przeciwko wysokiemu opodatkowaniu paliwa oraz nakładaniu na nie nowych danin. Poniedziałek, 13 sierpnia, 18:30, Warszawa – Patelnia (plac znajdujący się przed południowymi wyjściami ze stacji metra Centrum).

Cena paliwa wpływa na koszt życia każdego Polaka, nawet tego, który nie posiada samochodu. Odbija się na koszcie transportu towarów i osób, a co za tym idzie na cenach biletów oraz na cenach produktów w sklepach. Obecnie 53 proc. ceny paliwa na stacjach to marża, opłaty i podatki.

W piątek 13 lipca opublikowana została ustawa wprowadzająca nową opłatę na paliwa. Od 1 stycznia każdy Polak zapłaci o około 10 groszy więcej za każdy litr benzyny i oleju napędowego. Nowa opłata wbrew zapewnieniom z zeszłego roku nie zostanie przeznaczona na budowę i remonty dróg samorządowych. Większość z tych pieniędzy idzie na cele ogólne niezwiązane z potrzebami kierowców. Wolność protestuje przeciwko dojeniu kierowców i finansowaniu z ich kieszeni socjalu. Postulujemy zmniejszenie podatku VAT z 23% do 15% oraz zmniejszenie akcyzy na paliwa do minimum dopuszczanego przez UE. Domagamy się by całość przychodów z podatków nałożonych na paliwo było przeznaczone na cele służące wszystkim kierowcom.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *