Dlaczego PiS wspiera ruski węgiel? Wilk, Winnicki, Maciejowski

Dlaczego PiS wspiera ruski węgiel? Wilk, Winnicki, Maciejowski

W Sejmie odbyła się konferencja prasowa Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Byli na niej obecni Jacek Wilk, Robert Winnicki oraz Maciej Maciejowski. Liderzy odnieśli się do rekordowych wskaźników importu węgla z Rosji w 2018 roku.

Jacek Wilk – W tamtym roku (2018) prawie 20 milionów ton węgla sprowadzonych zza granicy w większości z Rosji właśnie. Przypominam, że PiS zanim doszło do władzy, głosiło, że węgiel sprowadzany z Rosji to jest finansowanie przemysłu zbrojeniowego Putina. Co się teraz dzieje? PiS bije rekordy w tym procederze, a minister Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, jest grabarzem polskiego górnictwa.

Robert Winnicki – Brak wypowiedzenia pakietu klimatycznego, który oczywiście działa na korzyść energetyki francuskiej i niemieckiej, to pierwszy zamach na polską suwerenność w wykonaniu partii rządzącej. (…) Ja się pytam dzisiaj Pana Brudzińskiego, Pana Kamińskiego, Pana Błaszczaka, który jeszcze jakiś czas temu żądał embarga na węgiel z Rosji (…) kiedy zaczniecie wyłapywać realnych ruskich agentów, którzy sprawiają, że dziesiątki milionów ton rosyjskiego węgla wjeżdża do Polski?

Całość konferencji: https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/1242214632603073/

Jeden komentarz

  1. To nie można napisać „rosyjski”, a nie ‚ruski”?
    Ciekawe czy o czymś niemieckim napisalibyście ”szwabski’, a o ukraińskim ”chachłacki”? Swoją drogą to warto wspomnieć o tym drogim gazie od jankesów i o uzależnieniu Polski od energii z Ukrainy, ale tego konfederaci nie powiedzą, bo wolą po PiSowsku dowalać w kółko Rosji.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *