Dr Sławomir Mentzen w wywiadzie dla wPunkt.pl: Polacy instynktownie kochają wolność

Dr Sławomir Mentzen w wywiadzie dla wPunkt.pl: Polacy instynktownie kochają wolność

Dr Sławomir Mentzen w wywiadzie dla wPunkt.pl mówił m.in. o tym, że możliwe jest przekonanie do liberalnej gospodarki także Polaków wychowanych w PRL-u: Nie ma co przeceniać wpływu PRL-u. W krajach Zachodu tendencje interwencjonistyczne i socjalistyczne są może nawet silniejsze, a kołchozów i zjednoczonej partii robotniczej z pierwszym sekretarzem tam nie było. Myślę, że przekonywanie do liberalizmu Polaka jest łatwiejsze niż Niemca czy Francuza. Polacy instynktownie kochają wolność, nie lubią państwa i ucisku. Niestety, te naturalne dążenie do wolności jest tłumione, korumpowane przez system redystrybucyjno-etatystyczny. Dlatego musimy mówić do ludzi, których system jeszcze nie wchłonął.

 

Zachęcamy Państwa do przeczytania całego wywiadu z dr-em Sławomirem Mentzenem dla wPunkt.pl (KLIK).

 

Dr Sławomir Mentzen jest ekonomistą, przedsiębiorcą i prezesem okręgu toruńskiego partii Wolność.

komentarze 2

  1. „Dlatego musimy mówić do ludzi, których system jeszcze nie wchłonął” a tych jest coraz mniej – gdzieś czytałem ostatnio, że prawie 40% społeczeństwa żyje będąc klientami różnego rodzaju tzw. pomocy państwa. Jestem pesymistą: PiS intensywnie hoduje klientelę-niewolników soc-systemu, którzy dadzą im bez żadnych problemów większość dooopokratyczną w każdych nadchodzących wyborach. Co więcej: PeO/.N licytuje PiS w zakresie rozdawnictwa proponując ochłap 500+ nawet na dorosłych młodych ludzi którzy studiują. Takie programy zdobywają wyborców. Poddaję więc w wątpliwość optymizm dr Mentzena – Polaków kochających wolność jest dooopokratyczna mniejszość.

    Odpowiedz
    • Ja się poddałem. Nie ma najmniejszych szans na powodzenie idei wolności gospodarczej…. Zadbały o to rządy polskie i zaborcze poczynając od Bismarcka. Można jedynie opóźniać nieuniknione. A jedyne co nas może uratować, przed gospodarczym zniewoleniem to cud. Dlatego proponuję nawrócenie – wiara to jedyna wolność, której diabelstwo nie jest w stanie uregulować. Natomiast coraz częstsze wypowiedzi, że wychodząc z UE będziemy mieli gorszy socjalizm wywołują odruch wymiotny. Nie ma gorszego zniewolenia i gorszego socjalizmu jaki nas czeka w zjednoczonej „Ojropie” niemieckie i międzynarodowe grupy wpływu zadbają o to, aby plan marksistowskiej jedności wszedł w zycie raz na zawsze. Bolszewicy, komuniści i narodowi socjaliści popsuli imię socjalizmu – dlatego dzisiaj będzie to demokracja i wolność – oni nawet słowo wolność już ukradli.

      Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *