Drugi etap konkursu na LOGO!

Drugi etap konkursu na LOGO!

 

logotypyMamy zaszczyt ogłosić, że przeszliśmy do drugiego etapu konkursu na logotyp KORWiNy! Trwać ona będzie bardzo krótko, bo tylko do jutra tj. 2.02.2014r. Dostaliśmy od was bardzo dużo prac i bardzo dziękujemy za udział. Prezentujemy wybrane prace, które w naszej ocenie najlepiej spełniają nasze oczekiwania. Jeśli w ostatniej chwili nie otrzymamy naprawdę wyjątkowego projektu, to właśnie wśród nich wybierzemy zwycięzcę.

Wszystkim tym, którzy się napracowali, a ich praca nie znalazła się w finale – bardzo dziękujemy! Konkurencja była bardzo silna, a wiele prac tworzyły zespoły zawodowo zajmujące się tworzeniem logotypów. Niestety, część bardzo dobrych projektów odpadła, bo nie spełniała wymogów konkursu.

Lepsza jakość: http://wolnosc.pl/logotypy.jpg

Zapraszamy do oceniania i komentowania!

komentarzy 90

 1. 1. Nie może być „K w koronie” bo może się kojarzyć tylko z Krakowem.
  2. Różne wersje Orła Białego mogą być potraktowane jako zniewaga godła.
  3. Dobre jest obecne tymczasowe logo: sama złota pełna korona z krzyżem na niebieskim tle (ta korona jest kropką nad i w KORWiN). Łatwa do namalowania i propagandy. Kojarzy się automatycznie z P. Prezesem, a przez to zacznie się kojarzyć z tworzącą się partią. Łatwo będzie można dorobić temu logo łatkę konserwatyzmu moralnego i liberalizmu gospodarczego. To logo jest już rozpropagowane i nie warto go zmieniać.

  Odpowiedz
 2. Wybieram nr.36. Wybór uzasadniam następującymi faktami:
  1. Prosty, czytelny i wyraźny;
  2. Poprawna nazwa partii, tzn. z małym „i”;
  3. Nie wzbudza kontrowersji (korona, bez korony, jeśli z orłem to którym itd.);
  4. Sześciokąt przypomina kształt Polski;
  5. Logo z dużym „K” w sześciokącie wyobrażam sobie w klapach naszych marynarek. Prezentuje się wyśmienicie.

  Odpowiedz
 3. Jeżeli partia postawiła na nazwę KORWiN, to znaczy, że chce żeby całe ugrupowanie było dla niezorientowanego, potencjalnego elektoratu z automatu skojarzone z osobą Pana Mikke. Więc trzymając się konwencji wybrałbym 41 logo – z muszką. Będzie wyróżniać się na tle innych partii, przykuje uwagę. Będzie równie głupie, a zarazem zrozumiałe jak i sama nazwa. A czy nie o to właśnie chodzi?

  Odpowiedz
 4. 29 (pomysłowe, ładne, proste ale mocne symbole: orzeł i Polska)
  lub 11 (dynamiczny, mocny orzeł, dojrzalsza wersja feniksa :))
  jestem kategorycznie przeciwko muszkom, koronom, nie zniżajmy się do poziomu kabaretu i klubu wzajemnych wyznawców, KORWiN chce być otwarty na nowych wyborców
  jestem przeciwny symbolom husarii, oraz innym mniej jasnym i wydumanym symbolom, które przemówią tylko do wąskiej grupy fascynatów

  Odpowiedz
 5. 25, a tu uzasadnienie. Nie przemawia do mnie używanie O, ani W jako sygnetu (odrębnego logo), bo w ogóle nie kojarzy się z partią Korwin. Z propozycji gdzie K jest użyte jako symbol 25 wygląda najlepiej i ma orła lecącego w prawo

  Odpowiedz
 6. 6-11 od razu wywalić, bo te boczne potrójne „korwin” na pierwszy rzut oka przypominają obelżywe kó.win, więc od czapy!
  I proszę żadnych skrzydeł, orłów, orlich główek, orlich półtuszek, peerelowskich granic, koron, mieczy, liter „k” itp.
  A poza tym coś tu nie gra, wszystkie propozycje wyglądają jakby były rysowane przez jednego autora..? Jeśli już musiałbym wybrać, to z rozpaczy coś prostego, może tę ostatnią propozycję… gdyby przerobić koronę na muszkę i wtedy wszystko jasne! :))) Ewentualnie asa pik! 😉
  Przy okazji: wprawdzie obie formy są poprawne, lecz „rzeczypospolitej” dużo bardziej pasowałaby do konserwatywnej partii! 🙂

  Odpowiedz
 7. 28 i ew. 39 wyglada pro. Wiekszosc jednak zbyt PISowa i nic nowego nie wnosi. Polowa to w ogole grafiki ze stockow, a nie zaprojektowane specjalnie logo.

  Odpowiedz
 8. Zdecydowanie jakieś logo z Orłem w zamkniętej koronie. Ma ono nawiązywać do suwerenności i budzić dumę osób, które się z nim identyfikują.

  Odpowiedz
 9. 7- taki konkretniejszy feniks po KNP, dzielnie wznoszący się do góry. Tylko oczywiście bez tych trzech małych napisów w prawym górnym rogu 😉

  Odpowiedz
  • W 29 zmienić WiN na taką samą czcionkę jak KOR ale w żółtym kolorze i ja bym przy tym pozostał. Nie jestem jakimś krytykiem, nawet nie umiem czegoś takiego jak logo stworzyć, ale najlepsze chyba ze wszystkich. Bardzo ładne.

   Odpowiedz
 10. A może taka kompilacja kilku pomysłów.
  Feniks nawiązujący do KNP bo niedługo trzeba będzie większość z nich powitać w naszych szeregach, a znak jest już dobrze rozpoznawalny, czytelna pełna nazwa partii oraz KORWiN z małą i. Wolność i Nadzieja też może być na żółto.
  Co sądzicie ?

  Odpowiedz
 11. Według mnie żaden logotyp nie jest idealny. W większości użyto kiepskich fontów. Same loga też nie zachwycają. Moim zdaniem należało by się wstrzymać z wyborem, aż pojawią się lepsze propozycje. A może twórcy tych stworzą jeszcze jakieś nowe wersje?

  Odpowiedz
 12. 12-nastaka wygląda najbardziej konserwatywnie (klasycznie) i jest moim zdaniem najbardziej wymowna i najładniejsza. Obecne logo tez jest o.k.

  Odpowiedz
 13. Motyw z husarią w 14 niezły.
  Tzn. pomysł niezły. Ale wróbel i to jeszcze ze zbyt małymi skrzydłami husarii…
  To piskęe nawet nie leżało koło oreła 🙂

  Odpowiedz
 14. Powinny być feniks lub godło z koroną. Moim zdaniem sama korona nad „K” lub napisem Korwin mogą być odczytywane jako próżne. Korona jest zarezerwowana dla godła Polski w której imieniu partia będzie walczyć.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *