Grzegorz Braun dołącza do koalicji Partii Wolność i Ruchu Narodowego

Grzegorz Braun dołącza do koalicji Partii Wolność i Ruchu Narodowego

Grzegorz Braun dołącza do koalicji Partii Wolność i Ruchu Narodowego na wybory do Parlamentu Europejskiego

Partia Wolność, Ruch Narodowy i Grzegorz Braun, tworzą koalicje antyunijną i przede wszystkim propolską na wybory do Parlamentu Europejskiego. Jasno dają do zrozumienia, że są przeciwni obecnej formule Unii Europejskiej, nie zgadzają się z polityką brukselskich elit, uważając, że układ POPiS sprzedał suwerenność Polski. Mówią o powrocie do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej lub stworzeniu nowego podmiotu opartego na wolnym handlu, przepływie obywateli i równorzędnych umowach międzynarodowych. Przedstawiciele koalicji powtarzają za Margaret Thatcher, że UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów. W ich ocenie nie ma czegoś takiego jak wspólnota interesów państw Unii, bo każdy kraj ma własne cele i tylko obecne polskie władze nie potrafią tego zrozumieć.

Na konferencji prezentującej Grzegorza Brauna jako kolejnego przedstawiciela koalicji liderzy ugrupowań członkowskich mówili tak:

Janusz Korwin-Mikke: „Głównym wrogiem Europy jest Unia Europejska. Jesteśmy za Europą przeciwko bandzie biurokratów, złodziei i ludzi, którzy w tej chwili opanowali Europę.”

Grzegorz Braun: „Czy państwo chcecie, żeby po wsze czasy Rzeczpospolita była w eurokołchozowym europarlamencie reprezentowana przez samych folksdojczów, sprzedawczyków, exsowieciarzy, czy to jest wasz wybór? Nie, jesteście przecież Polakami i chcecie, żeby reprezentowali was polscy państwowcy, ludzie, którzy nie żyją od koniunktury do koniunktury, którzy nie zmieniają mądrości etapu z wtorku na środę.”  I dodał – „Jesteśmy za tym, żebyście Państwo mieli państwo.”

Robert Winnicki: „Nie ma żadnej wątpliwości, że 3 lata obecności, nie tylko Pana Janusza Korwin-Mikkego, ale całej rzeszy eurosceptyków z Europy w tej kadencji europarlamentu, to bliżej końca Unii Europejskiej. Z każdym dniem jesteśmy bliżej końca Unii Europejskiej.”

Lider i poseł Ruchu Narodowego podsumował kształt całej koalicji: „Dzisiaj są to cztery środowiska reprezentowane przez Pana Grzegorza Brauna, Pana Janusza Korwin-Mikkego (Partia Wolność), przeze mnie (Ruch Narodowy) i Pana posła Piotra Liorya Marca (Skuteczni), rozmowy z kolejnymi podmiotami trwają.”

Grzegorz Braun to reżyser, publicysta, ikona polskiej prawicy. W 2015 roku kandydował na urząd Prezydenta RP. Jest założycielem organizacji „Pobudka”.

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *