Janusz Korwin-Mikke: 3 różnice między Nikodemem Dyzmą a Lechem Wałęsą

Janusz Korwin-Mikke: 3 różnice między Nikodemem Dyzmą a Lechem Wałęsą

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, europoseł Janusz Korwin-Mikke wymienił trzy różnice pomiędzy Nikodemem Dyzmą a Lechem Wałęsą.

Po pierwsze, Nikodem Dyzma, czując swoje pewne ograniczenia, nie zgodził się przyjąć funkcji premiera, a pan Lech Wałęsa zgodził się przyjąć funkcję prezydenta. Po drugie, Nikodem Dyzma sam wykazywał trochę sprytu i wkręcał się, natomiast za pana Lecha Wałęsę wszystko załatwiały służby specjalne – powiedział prezes partii KORWiN.

– A po trzecie, Nikodem Dyzma umiał grać na bałałajce, pan Lech Wałęsa grać nie umie – dodał.

Jedna z dziennikarek obecnych na konferencji zapytała polityka, czy jego zdaniem prezydent Lech Wałęsa mógł być sterowany.

Pytanie, czy pan Wałęsa po tym, jak przestał być agentem SB, był agentem WSI, bo wszystko na to wskazuje. Te teczki też pewnie zostaną kiedyś otwarte. Albo nigdy, tego nie wiemy. Do pewnego czasu był sterowany przez pana Mieczysława Wachowskiego, być może potem się usamodzielnił(…). To są bardzo delikatne sprawy, bo agent nigdy tak naprawdę nie przestaje być agentem. Ale z drugiej strony trudno szantażować prezydenta, który może się odgryźć na różne sposoby.

Europoseł Janusz Korwin-Mikke podkreślił: Żeby była jasność: mnie nie chodzi o pana Lecha Wałęsę, którego osobiście nawet lubię. Chodzi o coś zupełnie innego. O to, że demaskacja mitu Wałęsy służy do demaskacji mitu III Rzeczpospolitej, która została utworzona przez generała Kiszczaka przy wybitnej pomocy pana Lecha Wałęsy.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *