Janusz Korwin-Mikke w Opolu – rzecz o podatkach, kontrolach skarbowych oraz racjonalnych i radykalnych wizjach Polski…

Janusz Korwin-Mikke w Opolu – rzecz o podatkach, kontrolach skarbowych oraz racjonalnych i radykalnych wizjach Polski…

Dnia 23-go marca 2015r. gościliśmy Janusza Korwin-Mikkego na Opolszczyźnie. Wizyta rozpoczęła się od konferencji prasowej, na której został poruszony temat związany z nadużyciami do jakich doszło w opolskiej Izbie Skarbowej, które były skutkiem podjętych decyzji przez Ministerstwo Finansów. Według nowych wytycznych przedstawionych przez MF kontrole skarbowe mają mieć na celu nie prewencję, a zwiększenie wpływów budżetowych poprzez nakładanie na przedsiębiorców bezpodstawnych kar pieniężnych. Ponadto Janusz Korwin-Mikke mówił o potrzebie zniesienia podatku dochodowego, który, blokuje rozwój gospodarki i jest karą za dobrą pracę, ponieważ im więcej człowiek zarabia, tym większy haracz musi oddać państwu”.

W dalszej części wizyty Janusz Korwin-Mikke był gościem telewizji polskiej. Podczas rozmowy mówił o konieczności zmiany obecnego systemu Polski. Nadmienił, iż należy przywrócić wartości europejskie, które pozwolą na wprowadzenie w życie zasady volenti non fit iniuria, przy jednoczesnej rezygnacji z opiekuńczego charakteru państwa. Dodatkowo poddał krytyce niewolniczy charakter państwa, który nie daje możliwości do samodecydowania o sobie.

http://opole.tvp.pl/19373788/rozmowa-z-januszem-korwinmikkem-23-marca-2015

Ostatnim przystankiem wizyty na Opolszczyźnie było spotkanie z wyborcami, na które przybyło około 400 osób. Zasadniczym punktem wypowiedzi Janusz Korwin-Mikkego było przedstawienie możliwości działania jako głowa państwa. Podkreślił, że jako prezydent stosowałby prawo veta w stosunku do kolejnych bandyckich ustaw czy korzystałby z prawa łaski przede wszystkim w stosunku do skazanych żołnierzy wykonujących rozkazy dowództwa. Po zakończonym spotkaniu w Opolu, podróżując Air Korwin One, Janusz Korwin-Mikke poleciał na spotkanie do Wrocławia.

Sekretarz Regionu Opolskiego
Pamela Pielarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *