Wolność i Skuteczni

W skład koła poselskiego Wolność i Skuteczni wchodzi trzech posłów:

Piotr Liroy-Marzec (przewodniczący koła) – polski muzyk, producent, przedsiębiorca i polityk, niezrzeszony poseł na Sejm VIII kadencji. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Skuteczni. Współtwórca i sprawozdawca jedynego opozycyjnego projektu ustawy przyjętego przez sejm tej kadencji a dotyczącego medycznej marihuany. W 2018 ubiegał się o fotel prezydenta Kielc, zdobywając 16,02% głosów.

Jacek Wilk – polityk, prawnik, ekonomista, informatyk, z zawodu adwokat i audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.W 2015 roku uzyskał mandat posła VIII kadencji. W listopadzie 2017 przeszedł z Kongresu Nowej Prawicy do partii Janusza Korwin-Mikkego Wolność. W lutym 2018 wystąpił z klubu Kukiz’15, zostając posłem niezrzeszonym. Jako poseł udziela się m. in. w komisji ds. zmian w kodyfikacjach, podkomisji ds. nowelizacji prawa karnego, zespole parlamentarnym ds. kopalni Krupiński oraz zespole parlamentarnym ds. technologii Blockchain i kryptowalut.

Jakub Kulesza – specjalista ds. systemów teleinformatycznych. Członek Komisji Finansów Publicznych, Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji. Członek stowarzyszenia KoLiber. Złożył przed wyborami depozyt wyborczy w Centrum im. Adama Smitha, w którym zobowiązał się m.in do głosowania przeciwko każdej podwyżce podatków i każdemu zwiększeniu regulacji gospodarki. Najbardziej wolnościowy poseł na Sejm VIII kadencji według rankingu Płomień Wolności w 2016 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami naszych parlamentarzystów: