Komentarze lokalne JKM 05.02.2016

Komentarze lokalne JKM 05.02.2016

[KATOWICE] http://www.strefabiznesu.dziennikzachodni.pl/artykul/katowice-bez-oplaty-targowej-oplata-targowa-zostala-zlikwidowana-kupcy-na-targowiskach-sie-ciesza

Katowice bez opłaty targowej! Opłata targowa została zlikwidowana. Kupcy na targowiskach się cieszą.

Komentarz JKM „Powstaje pytanie: kto płaci za plac? Bo miasto ma obowiązek dbać, by ziemia nie leżała odlogiem. I jeszcze pytanie: zgodnie z teorią ceny na targowisku powinny nieco zmaleć; zmalały?”

 


 

[LUBLIN] http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/art/9351566,wyludzali-unijne-dotacje-na-wielka-skale-uslyszeli-zarzuty,id,t.html
Tak działają unijne dotacje: ” Przedstawiali dokumenty potwierdzające nieprawdę, w tym dokumentację techniczną urządzeń i maszyn, które w ramach projektu miały powstać jako innowacyjne. Następnie, najczęściej poza granicami kraju dokonywali nabycia podobnie działających maszyn i po wykonaniu ich nieznacznej modyfikacji wykazywali jako w całości własny produkt innowacyjny. Mężczyźni mieli wyłudzić dotacje z Unii Europejskiej na ponad 18 mln zł.”

Komentarz JKM : „W normalnym świecie człowiek coś wynajduje – albo dla zabawy, albo dla zysku. Zysk uzyskuje w ten sposób, że ludzie dzięki jego wynalazkowi maja produkty tańsze lub lepsze (lub w ogóle nowe!). Ale muszą je kupić – bo dopiero kupno, czyli wyłożenie własnych prawdziwych pieniędzy pokazuje, że wynalazek jest coś wart.

Natomiast urzędnik (tu: „unijny”) dotuje za „innowację”. A czy jest ona pożyteczna, czy to w ogóle jest „innowacja”? A, to już urzędnika nie interesuje.

Zapewniam, że na jeden taki wykryty przekręt przypada ze setka nie wykrytych. No, i wycyckało się tę Unię…”


 
[BOCHNIA] http://czasbochenski.pl/stale-rubryki/bochnia-wydarzenia/bochenska-afera-samochodowa-/

Burmistrz chce zakupić samochód do wożenia więźniów (podczas prac w mieście) oraz sprzętu. Mówi o kwocie 90 tys. zł oraz zapewnia, że gdy zostanie wydatkowana mniejsza suma to pozostałość wróci do budżetu. Kupuje dwa samochody: busa za 57 tys i osobówkę za 69 tys., czyli łącznie za 126 tys. Z urzędu wraca samochodem do domu i tam parkuje, po drodze robiąc zakupy.

Komentarz JKM „No, cóż: dodatkowo wykorzystuje auta. Ale powinien za to płacić – jakąś część kosztu jeżdżenia własnym.”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *