Komentarze lokalne JKM 10.02.2016

Komentarze lokalne JKM 10.02.2016

[LEGNICA]  http://24legnica.pl/legnicka-pwsz-kupuje-skode-superb-za-140-tys-zl/

Państwowa Wyższa Szkoła Samochodowa im Witelona w Legnicy zdecydowała się na zakup nowego samochodu. Będzie o 20 tys. zł tańszy niż luksusowe Audi A6 nabyte przez uczelnię w 2008 roku. Przypomnijmy: w 2011 roku tamten zakup Najwyższa Izba Kontroli uznała za “niegospodarny i niecelowy”.

Komentarz JKM : „Gdyby szkoły były prywatne, same by oszczędzały (albo nie…) i uniknęlibyśmy kosztów kontrolowania ich przez (ho-ho!) samą Najwyższą Izbę Kontroli.


[JAWOR] http://jawor24h.pl/powiat/wiadomosci/7291/ile-miasto-placi-mediom

Zobacz, ile pieniędzy miasto pod wodzą Emiliana Bery przeznacza na obsługę medialną gminy. Publiczne pieniądze w jej ramach płyną m.in. do firmy JOTPEG, TV Jawor, portalu e-legnickie.pl i Nowej Gazety Jaworskiej. Ponad 170 milionów przez ostatnie dwa lata (!).

Komentarz JKM : „A ja jestem ciekaw ile by gmina wydala na „obsługę medialną” gdyby Rada Gminy  powiedziała, że daje na to 85 mln – ale połowa co z tego p.Wójt zaoszczędzi  pozostaje w jego kieszeni…”


 
[KRAKÓW] http://wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-bedzie-grzebowisko-dla-zwierzat/ptj307

Kraków doczeka się w końcu grzebowiska dla zwierząt. Powstanie ono na terenie i za pieniądze Uniwersytetu Rolniczego. Przyszłe miejsce pochówku dla domowych pupili znajdzie się w Olszanicy, w rejonie ulic Powstania Styczniowego i Insurekcji Kościuszkowskiej.

Komentarz JKM :  „Zupełnie nie rozumiem, czemu takiego „grzebowiska” nie może urządzić, jak wszędzie na świecie, osoba prywatna – nie zabierając czasu władzom Królewskiego i Stołecznego miasta.”


[SIEDLCE] http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fakt-syn-ministra-dostal-wazne-zlecenie-od-rzadu,nId,2142266

„Mało znana kancelaria prawna, w której pracuje Mateusz Tchórzewski, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, dostała lukratywne zlecenie od Ministerstwa Infrastruktury” – ujawnia „Fakt”. Dziennik podkreśla, że szef resortu Andrzej Adamczyk to bliski kolega ojca mecenasa Tchórzewskiego.

Komentarz JKM : „To jest, oczywiście, problem dla p.Premierki,  będącej zwierzchniczką wszystkich ministrów. Tego nie da się załatwić żadna ustawą: to kwestia przyzwoitości – i sprawnego zarządzania kadrami.”


[OPOLE] http://www.24opole.pl/19884,Opolskie_starostwo_pyta_mieszkancow_o_powiekszenie_Opola,wiadomosc.html

Miasto Opole postanowiło przyłączyć kilka ościennych miejscowości do siebie, co wywołało ogromną burzę, gdyż część mieszkańców jest za tym pomysłem, cześć jest przeciw. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że Opole chce przyłączyć do siebie Elektrownię Opole, która aktualnie znajduje się na terenie gminy Dobrzeń Wielki i to własnie mieszkańcy tej gminny są najbardziej przeciw, wiadomo z jakich powodów, finansowych. Specyfika polega na tym, że nie cała gmina miałaby zostać przyłączona, lecz tylko kilka miejscowości, tak, by włączyć elektrownie w obręb miasta. Prezydent Opola argumentuje tą decyzję tym, by stworzyć wielkie i silne Opole, mieszkańcy ościennych gmin, odbijają argument tym, że chodzi o pieniądze i tak sprawa się ciągnie.

Komentarz JKM :  „Wydaje się, że Parlament powinien starannie przyjrzeć się tego typu poczynaniom. Jest oczywistą, że chodzi  o pieniądze. Otóż każda zmiana stosunków prawno-finansowych powoduje straty i zaburza indywidualne plany ludzi (np. firma postanowiła ulokować się w Dobrzeniu licząc na to, że mieszkańcy maja określone dochody) – dlatego zmiany powinny być jak najrzadsze!”

 


[BYGDOSZCZ] http://express.bydgoski.pl/348873,W-galerii-Zielone-Arkady-na-wino-mozesz-sobie-popatrzec-Kolejka-sklepow-czeka-na-koncesje-na-alkohol.html

Relikt w postaci koncesji na alkohol ma się dobrze, czyli kolejka przedsiębiorców czekająca na możliwość handlu alkoholem z powodu osiągnięcia maksymalnego limitu punktów sprzedających alkohol w mieście.

Komentarz JKM : „Przypomnijmy: konserwatywno-liberalny burmistrz Kamienia Pomorskiego, p.Stefan Oleszczuk, by uniknąć oskarżenia o korupcję, kazał sekretarce wydawać koncesje każdemu – za oplata bodaj 20 zł. Liczba punktów sprzedaży zwiększyła się parokrotnie – a alkoholu w sumie sprzedawano… mniej (ludzie mogąc nabyć wódkę w każdej chwili bez kolejki nie mieli pokusy by kupować „na zapas”).”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *