Konfederacja chce zniesienia przymusu płacenia składek na ZUS!

Konfederacja chce zniesienia przymusu płacenia składek na ZUS!
W Sejmie odbyła się konferencja prasowa liderów Konfederacji. Byli na niej obecni Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Grzegorz Braun, Kaja Godek oraz Jacek Wilk. Na konferencji liderzy odnieśli się do planowanych podwyżek stawek na ZUS i zaproponowali swoje rozwiązania w tej sprawie.

Janusz Korwin-Mikke – Okłada się przedsiębiorców, okłada się młodych ludzi, ludzi w średnim wieku, żeby mieć na trzynastą emeryturę, czternastą emeryturę, itd. Efekt jest taki, że młodzi ludzie wyjeżdżają i kto będzie na te emerytury płacił? (…) Jeżeli ktoś wierzy PiS-owi i innym ludziom, którzy obiecują te emerytury, to z czego te emerytury będą? – na koniec powiedział wprost – Emerytur nie będzie! Jeśli będzie okładali przedsiębiorców i młodych ludzi podatkami, to oni po prostu wyjadą.

Kaja Godek – Podnoszenie składki na ZUS do tak wysokiego poziomu jest przede wszystkim uderzeniem w osoby najbiedniejsze. To często osoby, które nie mają szansy na etat, zakładają działalność gospodarczą i mają z tej działalności dochody, które wcale nie są wysokie. To są krawcowe, szewc, kosmetyczka, osoby, dla których poziom 1500 zł na sam ZUS, a jeszcze przecież dochodzą do tego podatki dochodowe, to jest poziom niewyobrażalnie wysoki. (…) Jest to polityka antyrodzinna.

Jacek Wilk – Wszyscy wiedzą, że ten system emerytalny prędzej czy później zakończy się katastrofą. Ta katastrofa jest odsuwana w czasie, ale jak każda piramida finansowa, a taką jest konstrukcja ZUS-u, musi się rozlecieć. – poseł stwierdził, że podwyżka składek ZUS uderza najbardziej w małych i średnich przedsiębiorców, czyli kręgosłup polskiej gospodarki – Takim rozwiązaniem, które może być pierwszym krokiem do racjonalizacji jest zniesienie przymusu płacenia składek ZUS-u, zwłaszcza przez przedsiębiorców. Jeśli ktoś decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, na ryzyko prowadzenia własnej działalności, to jest osobą świadomą, która wie, że we własnym zakresie powinien na swoją emeryturę pieniądze odłożyć. (…) W tym kierunku idą Niemcy. Chciałem też zwrócić uwagę, że obecny Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Pan Adam Abramowicz, też powtarza, że przymus płacenia ZUS-u przez przedsiębiorców powinien być zniesiony. – na koniec dodał – Albo pozwalamy się Polakom rozwijać, albo dokręcamy śrubę katastrofy, która jest nieunikniona.

Robert Winnicki – Coraz cięższe warunki prowadzenia przedsiębiorczości w Polsce sprawiają, że coraz częściej młodzi ludzie emigrują z naszego kraju. Niestety odpowiedzią na to jest masowa imigracja. Mamy to już zapisane w dokumentach MSWiA, że będzie ta luka zaklejana przez imigrantów. Trzeba jasno stwierdzić, że to jest droga do tego, żeby wyeksportować miliony Polaków, najbardziej przedsiębiorczych, młodych, za granicę, po to, żeby ściągnąć tu ludzi z Azji, Afryki, ze wszystkich kontynentów.

Grzegorz Braun – Rysuje się pejzaż katastrofy finansowej rozkładanej na raty. Ciężar tej katastrofy przygniecie nie tych, którzy dzisiaj lekką ręką rozdają nie swoje pieniądze, tylko przygniecie kolejne pokolenia Polaków. (…) Konfederacja dąży do zmiany tego systemu, do obalenia go, rzecz jasna nie kosztem obywateli. Wszystkie zobowiązania do tej pory zaciągnięte przez państwo muszą być dotrzymane. Jesteśmy państwowcami, stoimy na gruncie Prawa i Sprawiedliwości.

Całość konferencji znajdziecie w linku: https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/517887328949659/

Jeden komentarz

  1. ZUS i podatek dochodowy to katorga. Każdego miesiąca place ZUS i podatek dochodowy w takich sumach które przekraczają mocno minimalna płacę. Wychodzi na to że moje podatki są wyższe niż pensja wielu osób vw tym kraju. To jest kilka tysięcy które mi zabrano żeby utrzymać innych, kiedy mi samemu ciężko bez tych pieniędzy żyć. To jes okropne i jedyne co mi przychodzi do głowy to zlikwidować firmę i wyjechać do Holandii

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *