Konferencja prasowa Konrada Berkowicza upamiętniająca 74. rocznicę powstania AK

Konferencja prasowa Konrada Berkowicza upamiętniająca 74. rocznicę powstania AK

Na dzisiejszej konferencji prasowej, z okazji 74. rocznicy utworzenia Armii Krajowej wypowiedział się wiceprezes partii KORWIN Konrad Berkowicz, oraz prezes Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego i Komendant Krakowskiej Legii Akademickiej doktor Piotr Wilczyński. Po konferencji prasowej złożone zostały kwiaty pod tablicą upamiętniającą wmurowaną w ścianę muzeum AK w Krakowie.

Naród, żeby mógł się rozwijać, żeby mógł żyć w wolności i pokoju potrzebuje bohaterów, a żeby mógł liczyć na bohaterów w przyszłości, musi pamiętać o bohaterach z przeszłości. – rozpoczął wiceprezes KORWiN, po czym dodał. – Dzisiejszy dzień jest świetną okazją, żeby tych bohaterów upamiętnić, ponieważ prócz walentynek, jest to również święto innej miłości – miłości do ojczyzny. Jak wiadomo, miłość to skłonność do bezinteresownych poświęceń, a żołnierze AK z całą pewnością bezinteresownie poświęcali się dla swojej Ojczyzny, dla naszej Ojczyzny – dla Polski. – Konrad Berkowicz zakończył swoją wypowiedź hasłem – Cześć i chwała Bohaterom!

Następnie wypowiedział się doktor Piotr Wilczyński – Żyjemy obecnie w czasach kryzysu autorytetów. Wielu młodych mężczyzn dołącza do Legii Akademickiej, poszukując autorytetu męskości na ćwiczeniach i szkoleniach z zakresu wojskowości. Autorytet ten można odnaleźć również w innych miejscach. – mówił komendant Krakowskiej Legii Akademickiej. – Mamy w Krakowie Muzeum Armii Krajowej, dzięki któremu mogą poznać historię i postacie których nazwiska przewijają się na skwerach, na tablicach, w nazwach ulic, na pomnikach. – Piotr Wilczyński zwrócił również uwagę na braki w nauczaniu historii w szkołach – Na lekcjach historii, mało się o tym mówi. Wiele programów kończy się na drugiej wojnie światowej, pomijając historię współczesną z „bliższymi nam” bohaterami. Na koniec zaapelował on również – Starajmy się wychowywać młodzież w duchu patriotycznym, bowiem Ci ludzie, którzy walczyli za swoją i naszą wolność na to zasługują. O walentynkach w dniu 14 lutego pamiętają wszyscy – mało kto pamięta w tym ważnym dniu o żołnierzach Armii Krajowej.

Na sam koniec Konrad Berkowicz dodał – Zauważyliśmy, że dzisiaj do muzeum Armii Krajowej przychodzi również wiele par. Jest to bardzo pozytywne połączenie tych dwóch wydarzeń, co może świadczyć o tym, że patriotyzm jest wśród młodych osób coraz bardziej widoczny.
Po konferencji prasowej zostały złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą jednego z bohaterów Armii Krajowej – Kazimierza Kołaczkowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z konferencji.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *