Konferencja prasowa w Sejmie RP: „Wprowadźmy karę śmierci dla morderców”

Konferencja prasowa w Sejmie RP: „Wprowadźmy karę śmierci dla morderców”

Na konferencji prasowej w Sejmie RP przedstawiciele Prezes Janusz Korwin-Mikke oraz posłowie Jakub Kulesza i Jacek Wilk przedstawili swoje stanowisko ws. powracającego do debaty publicznej tematu kary śmierci dla morderców, który pojawił się po tragicznej śmierci Prezydenta Adamowicza.

Partia Wolność opowiada się za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwa z premedytacją. W opinii jej polityków jest to najskuteczniejszy sposób odstraszania oraz wymierzania sprawiedliwości dla ludzi, którzy dopuścili się zbrodni. Ten postulat stanowi istotny punkt programowy tego ugrupowania.

Janusz Korwin-Mikke – Po zachowaniu mordercy, Pana Stefana W, widać, że czuł się swobodnie, bo się niczego nie bał. Najwyżej wróci do więzienia, gdzie w randze mordercy będzie na pozycji uprzywilejowanej. Nic mu nie groziło, a gdyby była kara śmierci to w sposób oczywisty by nie zamordował Prezydenta Adamowicza. – Prezes Partii Wolność przypomniał także, że karę śmierci zawieszono, kiedy był jeszcze posłem na Sejm I kadencji, przy jego silnym sprzeciwie. – Myśmy lat temu parę (w trakcie pierwszej kadencji Sejmu) zebrali 150 tysięcy podpisów pod karą śmierci, co przez Sejm zostało wyrzucone do kosza.

Jakub Kulesza – Dzisiaj wraz z posłem Jackiem Wilkiem przygotowaliśmy interpelacje poselską do Pana Ministra Zbigniewa Ziobry, w której zadajemy cztery zasadnicze pytania odnośnie kary śmierci – tekst interpelacji znajdziecie Państwo w załączniku. Jakub Kulesza dodał także, że w 2014 roku było przeprowadzone badanie, z którego wynika, że 47% Polaków popiera karę śmierci (przy 36% będących przeciwko). I przypomniał, że w zeszłej kadencji Sejmu to Pan Minister Ziobro był zwolennikiem kary śmierci, tak samo jak Jarosław Kaczyński jeszcze kilka lat temu.

Jacek Wilk – Ta kara jest takim elementem porządku prawnego, który musi być, żeby była mowa o tym, że system sprawiedliwości, system wymianu kar jest sprawiedliwy. (…) Tu naprawdę nie chodzi o to, żeby szafować tą karą zawsze i często, ale żeby była ona straszakiem dla potencjalnych przestępców. – Poseł Wilk wspomniał również o przewidywanych działaniach rządu, które będą szły w stronę inwigilacji i kontroli obywateli, zamiast zmieniania prawa na takie, które będzie skutecznie karało bandytów.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *