Konrad Berkowicz: obalmy smoka biurokracji!

Do „obalenia smoka biurokracji” nawołuje krakowski oddział Partii KORWiN. Według Konrada Berkowicza, wiceprezesa KORWiN i byłego kandydata na Prezydenta Krakowa, miasto nie radzi sobie z problemem nieustannie rozrastającego się aparatu administracyjnego.

Kraków zatrudnia ponad 29 tysięcy osób na umowy o pracę i dodatkowe 21 tysięcy na umowy cywilno-prawne. W sumie 50 tysięcy osób pobiera wypłatę z budżetu miasta. Oznacza to, że co szósty pracujący krakowianin otrzymuje pensję z pieniędzy wypracowanych przez pozostałych mieszkańców – wskazuje Berkowicz. – To prawie 1,5 mld złotych z kasy miasta, czyli jedna trzecia całego budżetu.

Korwiniści twierdzą, że stale rosnącym wydatkom na budżetówkę nie towarzyszy niestety poprawa jakości usług świadczonych przez miasto. Jako przykład podają działanie krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT).

Gdy zrobiliśmy mapę wydatków Krakowa okazało się, że wydatki ZIKIT-u wzrosły nie dlatego, że wzrosła np. liczba kierowców, ale dlatego, że zwiększyły się wydatki na administrację. Teraz słyszymy, że powstaje kolejna spółka miejska, która przejmie część kompetencji ZIKITu: Zarząd Zieleni Miejskiej. To oznacza jeszcze większy rozrost administracji – przestrzega Berkowicz.

Lider KORWiN przekonuje również, że rozrost biurokracji jest celowym zabiegiem kolejnych ekip rządzących Krakowem. Te miałyby powoływać nowe spółki i zatrudniać nowych urzędników, żeby stworzyć synekury dla swoich partyjnych kolegów.

Mówi się nawet o tym, że dochodzi do układów: ja zatrudnię Twoją bratową w mojej spółce, a ty zatrudnisz mojego szwagra w swojej, żeby nikt nie mógł się przyczepić, że zatrudniamy swoją rodzinę w zarządzanych przez nas miejskich spółkach – wyjaśnia.

Jako receptę na rosnące wydatki korwiniści wskazują likwidację niepotrzebnych spółek miejskich i przekazanie ich kompetencji w ręce prywatnych przedsiębiorców niezależnych od polityki i polityków.

Trzeba też likwidować niepotrzebne procedury biurokratyczne, których jest mnóstwo i które powodują, że potrzeba coraz to więcej urzędników, którzy wykonują nikomu niepotrzebną pracę. Wzywamy Prezydenta Majchrowskiego do debaty na temat biurokracji i korupcji we władzach miasta. Liczymy, że Majchrowski nie zignoruje naszego wyzwania. – dodaje na koniec Berkowicz.

W ostatnich wyborach samorządowych Konrad Berkowicz zdobył 4,5% głosów w głosowaniu na Prezydenta Krakowa. Agacie Banasik, lider krakowskich struktur KORWiN, udało się osiągnąć wynik 7% w wyborach do Semiku Wojewódzkiego.

Pełna fotorelacja dostępna jest na  Foto KORWiN a więcej informacji można znaleźć na profilu Konrada Berkowicza

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *