Korwin dla bezpieczeństwa

Korwin dla bezpieczeństwa

Partia KORWiN startuje z kampanią „KORWiN dla bezpieczeństwa”. Proponujmy pakiet ustaw, które poprawią bezpieczeństwo Polaków. Nasze ustawy dają wszystkim dorosłym i odpowiedzialnym Polakom dostęp do broni, poszerzają granice obrony koniecznej pozwalając Polakom bronić siebie, swoich bliski i dobytku, przywracają karę śmierci dla morderców, która skutecznie odstrasza bandytów czyhających na nasze życie i jest sprawiedliwą karą dla zwyrodnialców.

Prezes Janusz Korwin-Mikke mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie:  Partia KORWiN wychodzi z założenia, że obywatele  powinni być chronieni, a najlepiej się broni, kiedy można zrobić to samemu. Dlatego chcemy dać obywatelom jak najwięcej praw do obrony. Przywróceniem kary śmierci dla  morderców powinno zająć się państwo. Musimy poszerzyć prawo do obrony koniecznej, tak żeby obywatel napadnięty przez bandziora mógł się obronić, zamiast bać się, że sam pójdzie siedzieć, ponieważ zrobił krzywdę bandziorowi. To przestępca powinien się bać a nie zaatakowany obywatel(…).

Wiceprezes Przemysław Wipler wyjaśnił: To, co dzieje się obecnie na świecie i w Europie, wymaga reakcji. Trwa konflikt na Ukrainie, w całej Europie trwa inwazja nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej i dramatycznie obniża się poczucie bezpieczeństwa Europejczyków, mają miejsce zamachy terrorystyczne. My jako partia KORWiN uważamy, że powinniśmy przywrócić Polakom prawo do obrony. Dlatego chcemy, by trzy projekty inicjatyw ustawodawczych, które są wspierane przez partię KORWiN, znalazły się w Sejmie i stały się przedmiotem debaty publicznej.

   – Ustawa o broni i amunicji w wersji, w której obowiązuje w chwili obecnej, to jedna z najbardziej restrykcyjnych ustaw w Europie. To ustawa, którą należy zmienić i taki nowoczesny akt prawny został przygotowany przez Fundację Rozwoju Strzelectwa i Ruch Obywatelski Miłośników Broni, posiłkujemy się tym projektem. Jeżeli chodzi o projekt ustawy o obronie koniecznej, to również autorem tego projektu jest pan mecenas Andrzej Turczyn(…). Startujemy z kampanią „KORWiN dla bezpieczeństwa”, mamy nadzieje, że te trzy projekty ustaw trafią we wrześniu tutaj, do Sejmu – podkreślił Przemysław Wipler.

Konrad Berkowicz, lider partii KORWiN w Krakowie, mówił: Partia KORWiN wraz z Ruchem na Rzecz Kary Śmierci rozpoczyna zbieranie podpisów pod ustawą przywracającą karę śmierci dla morderców. Chodzi o najcięższe zbrodnie, dokonane z premedytacją, nie w afekcie, i takie, w których wina nie budzi żadnych wątpliwości(…).

Konrad Berkowicz wyjaśnił: Jest to w istocie projekt Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości, zgłosił go w 2004 roku z grupą 15 posłów. Prawo i Sprawiedliwość głosowało dwukrotnie za tym projektem i my, przynosząc podpisy i ten projekt do Sejmu, mówimy głośno: „Sprawdzam”. Liczymy, że Prawo i Sprawiedliwość zagłosuje za własnym projektem, teraz, kiedy ma większość i może wprowadzić ten projekt w życie (…).

Dawid Lewicki, lider partii KORWiN w regionie świętokrzyskim, powiedział: Proponujemy zmianę w kodeksie karnym(…). Ta ustawa jest kluczowa do tego, żebyśmy mogli bronić się przed bandytami, którzy napadają na nasze mieszkania i domy, którzy mogą atakować nasze rodziny. Dziś praktycznie każdy, kto się broni, każda ofiara, może zostać postawiona po drugiej stronie i stać się katem. Nadgorliwość prokuratorów często powoduje, że oskarżają ofiarę o przekroczenie granic obrony koniecznej, ponieważ powinna była zastosować współmierne środki ochrony do tych użytych przez bandytę. Powoduje to, że Polacy boją się bronić samych siebie lub interweniować(…). Warto podkreślić, że te wszystkie trzy ustawy należy traktować kompleksowo(…).

Wiceprezes Przemysław Wipler podkreślił: Broń dla praworządnych i zdrowych na umyśle obywateli, rozszerzenie prawa do samoobrony i kara śmierci dla morderców to propozycja partii KORWiN dla Polaków. Mamy nadzieje, że uzyskamy olbrzymie wsparcie w zbiórce podpisów(…) i na jesieni będziemy tutaj w Sejmie pracowali nad tymi projektami.

Projekty ustaw i karty do zbiórki podpisów znajdą Państwo poniżej.

Broń i amunicja

WYKAZ PODPISÓW PRAWO DO BRONI
PRAWO DO BRONI PROJEKT

Kara śmierci

KARA ŚMIERCI WYKAZ PODPISÓW
KARA ŚMIERCI PROJEKT

Obrona konieczna

OBRONA KONIECZNA WYKAZ PODPISÓW
OBRONA KONIECZNA PROJEKT

komentarze 62

 1. Jestem za i podpiszę petycję. Szczerze jednak wątpię żeby w kraju w którym POLICJA NIE MOŻE UŻYWAĆ BRONI pozwoli się posiadać ją obywatelom. Kropla drąży skałę, więc kto wie, może kiedyś się uda.

  Odpowiedz
  • czesław wjesław

   A to chyba My powinniśmy stanowić czy nosimy broń czy nie. W koncu nie jesteśmy niewolnikami tylko Wolnymi Ludźmi. To nasza świadomość określa czy jesteśmy wolni czy podporządkowani niewolniczemu systemowi korporacji (policje, urzędy, ministerstwa to też korporacje pasożytów, którzy żywią się krwią podległych im niewolników).

   Odpowiedz
   • A ponoć mamy demokrację w Polsce :), tyle, że tej demokracji jak widać nie ma :/, jedynie jakie mamy prawo to prawo wyborcze, ale nic do powiedzenia w tym kraju nie mamy niestety.

    Odpowiedz
 2. Ja też podpiszę. W ustawie o broni i amunicji art 44 mógłby być bardziej dopracowany, bo w obecnym kształcie minister SW może wprowadzić zakaz praktycznie na czas nieokreślony z jednodniowymi przerwami po upływie 90-ciu dni.

  Odpowiedz
 3. Proponuję współpracę z kukizowcami. Oni zbierają teraz podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę „uchodźców.” Wiem, że sporo działaczy partii KORWiN włączyło się w tę akcję. System boi się jak diabeł święconej wodywspólnych, konstruktywnych działań ugrupowań antysystemowych tzn. Kukiz`15, KORWiNa, narodowców, Pobudki Grzegorza Brauna i innych.

  Posłowie Siarkowska, Winnicki, Jakubiak publicznie zadeklarowali poparcie zmian zmierzających do przywrócenia w Polsce prawa do posiadania broni.

  Odpowiedz
 4. Art 21 ust. 7
  Osoba będąca w stanie nietrzeźwości albo pod wpływem środków odurzających.
  Czyli rozumiem, że osoba po użyciu alkoholu już może posiadać przy sobie broń?

  Odpowiedz
  • Pewnie na facebooku co jakiś czas w poście będą informować, tak jak to robi Kukiz’15. Jednakże dobrym pomysłem byłby licznik na stronie.

   Odpowiedz
 5. Jestem zwolennikiem prawa do posiadania broni przez „zwykłych” obywateli, ponieważ każdy normalny człowiek ma prawo do bronienia siebie i swojej rodziny.

  Odpowiedz
 6. Jestem za udostepnieniem broni palnej i amunicji prawym polskim obywatelom, ktorzy spelniaja kryteria i kwalifikuja sie aby takie pozwolenie otrzymac od odpowiednich wladz Panstwa Polskiego.

  Odpowiedz
 7. A po ktore…skoro nasze panstwo nie moe nam zapewnic dostatecznego bezpieczenstwa przepisami, paragrafami, kodeksem karnym , itd, itp…wiec nalezaloby miec szanse obronic siebie i swoja rodzine samemu…Tylko co na to komornicy????..ha ha ha 🙂

  Odpowiedz
 8. Na pewno podpisze się pod ustawą o zmianach dot. posiadania broni,
  generalnie przydała by się jeszcze ustawa o zezwoleniu strzelania do terrorystów islamskich no ale to i tak już jakieś kroczki w dobrą stronę , a te zwierzęta co imigrowały do nas do Polski i nie tylko , trzeba odesłać do ich dziczy tam gdzie ich miejsce 🙂 .

  Odpowiedz
 9. Czytałem projekt ustawy o broni i nie bardzo wiem co ona zmienia, skoro ciągle ktoś będzie decydował o tym czy mogę mieć broń czy nie… Lista zastrzeżeń komu pozwolenie na broń nie jest wydawane też jest wg mnie nieodpowiednie, czemu człowiek z depresją nie może bronić siebie? Ustawa w przedstawionej formie w ogóle mi się nie podoba…

  Odpowiedz
  • Trochę zmienia, ale zgodnie z tym, co twierdził p.Braun na konwencji ROMB, to zmiana koloru kagańca. Ale generalnie jest na +
   – zmniejsza koszty uzyskania pozwolenia na broń o całe 2 rzędy wielkości (normalną broń w domu będzie można mieć na Obywatelską Kartę Broni, które zdobycie kosztować będzie wraz z badaniami lekarskimi znacznie mniej niż przynależność do związku sportowego, czy grupy kolekcjonerskiej)
   – po kilku latach posiadania broni na OKB będzie można mieć dostęp do wszystkich rodzajów broni(i chyba do noszenia też, ale nie pamiętam), zaś dla kogoś, kto chce wcześniej, będą egzaminy
   – kusza przestaje być bronią na pozwolenie(ale za to wprowadzono zapis określający, że dopuszczalna siła naciągu to 175 funtów(albo coś około tego) dla kusz i łuków. Co prawda tak mocnego łuku to większość ludzi nie naciągnie, ale będzie pretekst dla Policji do zabrania łuku celem „kontroli”, druga sprawa – być może wyniknie z tego konieczność rejestracji łuków.
   – praktycznie nic się nie zmienia dla wiatrówkowiczów – pozostaje ten sam limit 17J oraz tak samo drakońskie kary za przekroczenie tego limitu, choćby symbolicznie
   – zrezygnowano z dzielenia broni historycznej na broń rozdzielnego ładowania i na naboje zespolone, ale nadal trzeba wyrobić sobie OKB, aby móc nabyć naboje zespolone do broni historycznej.

   Wiele możesz się dowiedzieć stąd: bron.iweb.pl oraz na trybun.org.pl – tam jest dyskusja nt.proponowanej zmiany ustawy. W trakcie dyskusji projekt się zmieniał. – wycofano się np.z limitu czarnego prochu do broni czarnoprochowej, zmieniono granicę broni historycznej na zgodny z prawem UE – z 1885 na 1900r,

   Odpowiedz
 10. Mam zastrzeżenia do kart do zbierania podpisów – brak wystarczająco dokładnej informacji, jakich zmian ma dotyczyć projekt. Np. to, że zmiany mają być takie, jak w projekcie zmiany ustawy, czy w projekcie zmiany KK ogłoszonego przez XYZ dnia xx.xx.xxxx.

  Odpowiedz
 11. reszpondek urszula

  jestem za…podpisuje sie pod wszystkim……ale dostep do broni tylko po badaniach psychologicznych i na czas okreslony kara smierci po stokroc TAK

  Odpowiedz
  • Dlaczego na czas określony ? Bandyci też mają na czas określony i po badaniach ? Bardziej ufasz bandycie w kominiarce czy swojemu sąsiadowi który spokojnie żyje i nikomu nie zagraża ? Oczywiście że trzeba przejść badania ale nie rozumiem po co na czas określony, już bardziej sensowne były by badania co 5 lat i w przypadku pozytywnego wyniku przedłużenie pozwolenia na broń o kolejne 5 lat.

   Odpowiedz
 12. Jasne że za, w niektórych przypadkach czas reakcji policji jest za długi i warto mieć coś do obrony oprócz noża kuchennego, czemu bandyta może mieć broń (najczęściej z nielegalnego źródła) a zwykły obywatel nie może (legalnie) ?

  Odpowiedz
 13. Łukasz Andrzej Kloc

  Witam!!! Chętnie podpisze wszystkie 3 petycje, ale w Elblągu będzie ciężko spotkać kogoś kto zbiera podpisy. Może online? Max Kolonko też zbiera podpisy za projektem obywatelskim umożliwiającym posiadanie broni i to za pomocą neta. Proponuje pójść w jego ślady. Wszystkim będzie łatwiej. Pozdrawiam i popieram:-)

  Odpowiedz
 14. dopóki nie zaczniecie używać mózgów to nikt i nic was nie obroni bierzcie przykład z innych rozwiązań bardzo mądrych jakie pojawiają się w sieci, nie należy też popadać w panikę i samemu stwarzać zagrożenie

  Odpowiedz
 15. tak na marginesie to dziwi mnie to że w czasie pokoju wprowadza się prawo restrykcyjne od posiadania broni a jak jest zagrożenie to rozdaje na lewo prawo w czasie np, wojny wszelkim oszołomom którzy ślepo walczą w imieniu tych którzy doprowadzają do konfliktów ten kraj na mnie niech nie liczy

  Odpowiedz
 16. niestety nie agent wpływu

  Panie Korwin, co Pan sądzi o tej publicznej wypowiedzi głoszonej już ponad 3 miesiące, która mnie osobiście bardzo bulwersuje?

  „Braun to zwykły szaleniec, Korwinowi też niewiele brakuje,”
  Andrzej Turczyn, 31.01.2016, 19:13, trybun.org.pl/2016/01/30/5784/

  Postulaty Pana Korwina dotyczące broni mnie się bardzo podobały. Natomiast widzę łyżkę dziegciu z innej strony. Nie mogę znieść pewnego chłystka na tym świecie, znanego z obelżywych wypowiedzi i fałszywości polegającej również na niszczeniu ludzi, którzy mu zawierzyli i wsparli finansowo.

  Niestety honor nie pozwala mi popierać zdradzieckich chłystków mających najwyraźniej jakieś poważne psychozy, zwidy oraz fałszywe mniemanie bycia nieomylnym Bogiem, choć Pana postulaty bym bardzo chętnie poparł przynajmniej podpisem.

  Odpowiedz
  • Możesz podpisać u mnie, albo sam wysłać swój podpis na karcie (nie musisz mieć całej karty wypełnionej). Najlepiej wydrukować i podpisać samemu i przy okazji zapytać najbliższych znajomych czy by podpisali.

   Ja osobiście byłem pozytywnie zaskoczony, że ludzie, których bym nie podejrzewał, że cokolwiek podpiszą podpisują wszystko albo chociaż część.

   Jeśli mimo wszystko chciałbyś się podpisać to możemy się dogadać. Ja jestem generalnie w rejonach Ronda Matecznego.

   Odpowiedz
 17. Witam,
  Zebrałem już kilkanaście podpisów pod każdym z projektów. Z tego co mogę powiedzieć to największą popularnością i „najłatwiej” podpisywana jest obrona konieczna. Generalnie ludzie to rozumieją i nie mają zastrzeżeń. Na drugim miejscu mam Prawo do broni i na ostatnim karę śmierci. Do projektu ustawy o broni udało mi się przekonać 3 niezdecydowane osoby.

  Dostałem też pytanie od jednej osoby, co się stanie z kartami z podpisami. Osoba ta boi się o swoją prywatność i boi się przekazywania danych stronom trzecim. Jak to jest z tymi danymi? Jak długo te dane będą przechowywane i co będzie z nimi po zakończeniu akcji? Sam niestety nie wiem co do końca odpowiedzieć. Czy na formularzach nie powinno być jakiejś klauzuli o „nieprzekazywaniu danych stronom trzecim”? Pytam bo osoba by się podpisała, ale boi się przekazania wrażliwych danych.

  Do kiedy trwa akcja? Tak jak pisałem mam kilkanaście podpisów i mógłbym je wysłać, ale przyznam, że pokazując pełne karty z podpisami ludzie pewniej je podpisują i coraz łatwiej jest kogoś przekonać

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 18. Jeśli coś podpisujecie, to zapoznajcie się przynajmniej z proponowanymi projektami, bo wcale projekt ROMBU nie jest taki fajny jakby mogło się wydawać – np. broń czarnoprochowa która obecnie jest bezpozwoleniowa, wymagałaby pozwolenia. Swoją drogą jeśli potrzebujesz do obrony własnej posesji to strzelba czarnoprochowa jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż broń panla pozwoleniowa. Już wyjaśniam dlaczego. 1. Strzelba działa podobnie jak strzelby współczesne tyle że sypie się proch przybitkę i srut lub kule osobno – bez łuski. i tu jest istotna zaleta – po wsypaniu tego wszystkiego do lufy bron wg. ustawy nie jest załadowana – w takim stanie broń może być przechowywana w łatwo dostępnym miejscu np. na ściane – kapiszony muszą być jedynie zdjęte. W razie potrzeby zdejmujemy strzelbę z uchwytu i zakładamy kapiszony – tra to naprawdę szybko i strzelba jest gotowa. Dla porównania broń pozwoleniowa wymaga przechowywania w stanie całkowicie rozładowanym w sejfie klasy S1 itd. Wydastanie pozwoleniowej broni z takiego sejfu + załadowanie trwać będzie kilkakrotnie dłużej, dlatego polecam czarnoprochową strzelbę z podwójną lufą – 2 strzały powinny wystarczyć.

  Odpowiedz
 19. Witam, czy ktoś może jest zorientowany do kiedy trwa cała akcja i gdzie oraz komu w KRAKOWIE można przekazać zebrane podpisy??

  Odpowiedz
 20. Co ze zbiórką podpisów? Od innych stowarzyszeń docierają do nas informacje, że listy polecone z podpisami wracają jako niepodjęte po podwójnym awizie. Pojawiła się również informacja, że komitet nie został nawet zarejestrowany. Czy ktoś zbiera i liczy podpisy czy akcja się wypaliła i nasz wysiłek poszedł na marne? Jeżeli to pierwsze to proszę o podanie ile podpisów udało się już zebrać.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *