Nowy przewodniczący koła w Sejmie! Konfederacja chce dymisji Bodnara!

Nowy przewodniczący koła w Sejmie! Konfederacja chce dymisji Bodnara!
W Sejmie odbyła się konferencja prasowa liderów Konfederacji. Byli na niej obecni Jakub Kulesza, Robert Winnicki, Jacek Wilk, Kaja Godek, Robert Majka.

Konferencja dotyczyła dwóch tematów:

1. Nowy przewodniczący koła Konfederacja

Nowym przewodniczącym koła Konfederacji w Sejmie został Poseł Jakub Kulesza. Wiceprezesem koła został Poseł Robert Winnicki. Po odejściu z Konfederacji Marka Jakubiaka oraz Piotra Liroya-Marca, koło poselskie Konfederacji liczy czterech posłów. W jego skład wchodzą także posłowie Jacek Wilk oraz Robert Majka.

Jakub Kulesza – Oświadczam, że na jesieni startujemy jako Konfederacja. Przygotowujemy się do tego startu, a kolejne działania będą zmierzały do osiągnięcia sukcesu.

2. Wniosek o odwołania ze stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. 

Posłowie Konfederacji na następnym posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu będą składali propozycję wniosku o odwołanie z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Żeby to się udało pod wnioskiem musi być podpisanych 35 posłów, a 3/5 Sejmu musi poprzeć projekt w głosowaniu. Posłowie Konfederacji potwierdzają, że będą prosić parlamentarzystów o poparcie.

Robert Winnicki – Damy do podpisu posłom PiSu, Kukiza, wszystkim ludziom dobrej woli w Sejmie, którzy nie zgadzają się sposób sprawowania funkcji przez Adama Bodnara. Będziemy prosili o podpisywanie się pod wnioskiem o dymisję takiego człowieka.

Całość konferencji w linku: https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/2780386798702328/

komentarze 2

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *