Marsz Suwerenności 1 maja w Warszawie!

Marsz Suwerenności 1 maja w Warszawie!

W Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa liderów KWW KONFEDERACJA KORWiN BRAUN LIROY NARODOWCY do Parlamentu Europejskiego. Wzięli w niej udział Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Kaja Godek, Maciej Maciejowski, Tomasz Kalinowski oraz Ziemowit Przebitkowski.

Konferencja dotyczyła krótkiego podsumowania obecności Polski w Unii Europejskiej oraz zaproszenia na Marsz Suwerenności, organizowany przez KONFEDERACJĘ 1 maja w Warszawie.

Janusz Korwin-Mikke – 1 maja w 15 rocznicę anschlussu organizujemy Marsz Suwerenności. 24% ludzi zagłosowało wtedy (1 maja 2004) przeciwko, mimo, że nie dopuszczano ich w ogóle do głosu. Myślę, że teraz będzie ich więcej.

Robert Winnicki – KONFEDERACJA KORWiN BRAUN LIROY NARODOWCY organizuje wielki Marsz Suwerenności przeciwko zawłaszczaniu niepodległości, suwerenności Państwa Polskiego przez brukselskich komisarzy. Suwerenności politycznej, suwerenności kulturowej, suwerenności gospodarczej. (…) Dlatego dzisiaj razem z nami są także przedstawiciele organizacji, które nie wchodzą w skład Konfederacji, ale są gotowe poprzeć idee Marszu Suwerenności, marszu suwerennej Polski. Są to Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolska. – na koniec zaprosił „wszystkich prawych Polaków, by tego dnia być razem w Warszawie”.

Kaja Godek – Kiedy 15 lat temu wchodziliśmy do UE, płynęły jasne sygnały, że jest to wspólnota gospodarcza, że ma na celu promowanie wolnego rynku, wolny handel, wolną wymianę dóbr. Mieliśmy też obietnice, że UE nie będzie ingerowała w sprawy moralności w państwach narodowych. Po 15 latach pora na krótkie podsumowania, dlatego możemy stwierdzić z całym przekonaniem, że wolności gospodarczej w UE nie ma. Natomiast jeśli chodzi o komponent ideologiczny, to jest nam stale narzucana ideologia gender, jest stała presja na to, żeby upowszechniać w państwach narodowych zabijanie dzieci. (..) Dość ingerencji urzędników brukselskich w nasze polskie sprawy. Dość ingerencji urzędników brukselskich w życie polskich rodzin.

Maciej Maciejowski – Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że państwa narodowe muszą zrezygnować ze swojej suwerenności. My jako Konfederacja jesteśmy przeciwnego zdania. Uważamy, że państwa narodowe są wartością, którą należy chronić, które powinny być podstawą organizowania się społeczeństw w Europie. – na koniec stwierdził, że polityka PiS i PO niczym się od siebie nie różni, a Polskę stać na to, by być państwem prawdziwie suwerennym.

Tomasz Kalinowski – Stowarzyszenie Marsz Niepodległości to jeden ze współorganizatorów tego wielkiego Marszu Suwerenności. Będziemy wspierać organizacyjnie to wydarzenie. To będzie dzień polskich patriotów, którzy nie zgadzają się na biurokratyzację UE, na tworzenie nowego superpaństwa. To będzie dzień Polaków, którzy chcą Europy wolnych narodów.

Ziemowit Przebitkowski – My jako Młodzież Wszechpolska dołączamy do Marszu Suwerenności, by pokazać, że nawet kiedy wiele różni nas w poszczególnych kwestiach, to wypowiadając się o UE, wystarczy tylko jeden wspólny mianownik do tego, by móc się ze sobą połączyć. Ten okrzyk to „Precz z Unią Europejską” (…) Chcemy pokazać opinii publicznej, że w Polsce jest miejsca dla uniosceptyków.

https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/1130321580475708/

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *