Nauka Islamu w Częstochowie

Nauka Islamu w Częstochowie

Rada m.Częstochowy ma podjąć uchwałę w sprawie finansowania lekcyj religii dla kilku mniejszości religijnych. Z uwagi na trudną sytuację stworzoną przez muzułmanów na Zachodzie Europy, specjalną uwagę przyciągnął problem nauczania islamu trzech uczniów muzułmańskich.

Partia KORWiN zwraca w tej sprawie uwagę na:

1) Podstawową przyczyną problemu jest istnienie szkół państwowych. Jest to dziedzictwo z czasów zaborów i najwyższa już pora wrócic do normalności. Polacy w Królestwie Polskim i w I Rzeczypospolitej uczyli się w szkołach prywatnych.

2) Drugą przyczyną są lekcje religii w szkołach ponadpodstawowych. Religia jest przedmiotem znacznie ważniejszym niż inne – i dlatego nauczanie jej w szkołach powoduje spłycenie religii, sprowadzenie do roli „wychowania obywatelskiego” i w konsekwencji masowe odchodzenie uczniów od wiary.

3) Jeżeli w Polsce powinni mieszkać muzułmanie, to niewątpliwie powinni to być muzułmanie religijni, a nie nastawiony na świadczenia socjalne i inne formy rabunku motłoch hodowany obecnie na Zachodzie Europy.

4) W świetle prawa polskiego Rada m.Częstochowy jest zobowiązana zapewniać uczniom reżymowych szkół naukę ich własnej religii – i nie ma wyboru.

5) Zdziwienie budzi natomiast powierzenie tej nauki imamom z Ligi Muzułmańskiej w Polsce. Jest prawdą, że organizacja ta przestrzega wysokich standardów moralnych i zachowuje lojalność w stosunku do Polski. Jest jednak gałęzią Światowej Ligi Muzułmańskiej, utworzonej, popieranej i finansowanej przez Saudytów i od początku podlegającej wpływom wojowniczego wahabizmu. Saudyci do niedawna finansowali nawet tzw. „Kalifat Iraku i Syrii”. Cele Ligi są sprzeczne z systemem wartości panującym w Polsce.

Dlatego domagamy się, by Rada Miasta dołożyła starań, by znaleźć mu’allemów z innych środowisk – np. spośród muzułmanów, którzy uszli do Polski przed terrorem „Kalifatu”.

 

Janusz Korwin-Mikke

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *