Nie dajmy się wciągnąć w wojnę z Iranem!

Nie dajmy się wciągnąć w wojnę z Iranem!

Na konferencji prasowej w Sejmie RP przedstawiciele koalicji Partii Wolność, Ruchu Narodowego oraz Grzegorza Brauna na wybory do Parlamentu Europejskiego przedstawili stanowisko ws. organizowanej przez rząd konferencji na temat Bliskiego Wschodu, polskiej polityki zagranicznej i stosunków z Iranem.

W połowie lutego odbędzie się w Polsce konferencja poświęcona tematyce Bliskiego Wschodu. Jednym z ważniejszych punktów ma być panel poświęcony Iranowi, na co władze w Teheranie zareagowały bardzo stanowczo.

Grzegorz Braun przytoczył zapisy kodeksu karnego (rozdział 16, „Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne”) – Czytamy tu wyraźnie, że nie tylko ten, który prowadzi wojnę napastniczą, a także bierze udział w jej przygotowaniu (…), kto zachęca i toleruje działania dążące do rozpętania wojny, staje się kryminalistą, staje się przestępcą, a każdy polityk, który brałby udział w takich operacjach, staje się zdrajcą stanu. – po czym dodał – Pospieszymy do prokuratury, jeśli ta praktyka wpychania Polski w wojnę napastniczą będzie kontynuowana.

Janusz Korwin-Mikke (Partia Wolność) powiedział – Jesteśmy okłamywani, że Polska ma jakieś zobowiązania wynikające z Paktu Północnoatlantyckiego. Należy przypomnieć, że art. 5 mówi o tym, że bronić należy państwa, które zostanie zaatakowane na obszarze Atlantyku od Zwrotnika Raka, włączając w to basem Morza Śródziemnego. Z tego wynika, że Polska nie jest zobowiązana do bronienia Stanów Zjednoczonych, bo Stany Zjednoczone sobie świetnie poradzą.

Robert Winnicki (Ruch Narodowy) – Uważamy, że Polska ma swoje interesy na bliskim wschodzie. Są to interesy gospodarcze, powinniśmy występować w interesie pokoju, w interesie mniejszości chrześcijańskich, żeby to zrobić potrzebujemy poważnego namysłu nad tym, jaka powinna być polska polityka zagraniczna w tym obszarze. Dlatego już zapowiadamy, 13 lutego (w ten sam dzień, w której zostanie zorganizowana konferencja międzynarodowa) odbędzie się konferencja z panelami eksperckimi na temat Polska – Bliski Wschód. – na koniec podkreślił, że Polska ma dobrą opinie wśród krajów Bliskiego Wschodu, więc nie powinniśmy jej niszczyć.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *