Nie dla żydowskich roszczeń! Nie dla wojny z Iranem! – Wilk, Winnicki, Braun

Nie dla żydowskich roszczeń! Nie dla wojny z Iranem! – Wilk, Winnicki, Braun

W Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa liderów Koalicji Propolskiej (KORWiN, Liroy, Braun, Ruch Narodowy). Wzięli w niej udział Jacek Wilk (Poseł na Sejm RP, Partia KORWiN), Robert Winnicki (Poseł na Sejm RP, Ruch Narodowy), Grzegorz Braun (kandydat na prezydenta Gdańska). Konferencja odnosiła się do wczorajszych wypowiedzi uczestników konferencji bliskowschodniej.

Jacek Wilk – Kiedy rok temu ruszała sprawa ustawy 447, dotyczącej tzw. mienia bez spadkobierców, w Polsce nikt nie zwracał na to uwagi. Rząd milczał jak zaklęty, uważał, że problem nie istnieje. My z posłem Winnickim jako bardzo nieliczni interweniowaliśmy w tej sprawie. Poseł Winnicki miał wystąpienie sejmowe, a ja z pomocą amerykańskiej Polonii list do prezydenta USA polskich parlamentarzystów z apelem o zawetowanie tej ustawy. Niestety spotkało się to z mizernym odzewem. – poseł Wilk odniósł się dalej do kwestii roszczeń żydowskich – Problem polega na tym, że te roszczenia nie mają żadnych podstaw w polskim systemie prawnych i wręcz są z nimi fundamentalnie sprzeczne. Bo jeżeli ktoś zginął w Polsce w trakcie II wojny światowej, nie zostawiając żadnych spadkobierców, to jego majątek przechodzi na własność skarbu państwa. Jeżeli był obywatelem amerykańskim, a jego majątek został przejęty przez PRL, to na podstawie umowy z 1960 roku Polska zapłaciła Stanom Zjednoczonym odszkodowania.

Robert Winnicki – To jest amerykańsko-izraelski szczyt w Warszawie. Zupełnie niepoważne jest nazywanie go polsko-amerykańskim szczytem. (…) Dyplomacja amerykańska jest naprawdę profesjonalna. Fakt, że stalinowski, żydowski oprawca został postawiony za bohatera narodowego polskiego przez Pana Pompeo, fakt, że czołowa redaktorka mediów amerykańskich, mówiła o tym, że Żydzi walczyli z nazistowskim polskim rządem w Warszawie, to świadczy o tym w jakiej perspektywie Polska jest postrzegana. (…) Nie zapłacimy ani centa. Nie będziemy płacić centra nieprawomocnych roszczeń, które są wysuwane. – na koniec dodał – Obce wojska nie budują potencjału obronnego Polski. Obce wojska są wyrazem braku potencjału obronnego!

Grzegorz Braun – Stoimy wobec wymuszenia rozbójniczego, którego obiektem jest naród Polski. I stoimy w obliczu groźby wojny, której koszty dla Rzeczpospolitej mogą być niewyobrażalne. Polska dyplomacja nie operuje w dniach na poziomie lokajskim. Polska dyplomacja operuje na poziomie froterki podłogowej. Koalicja Propolska nie chce wojny, nie chce grabieży. Koalicja propolska stoi na gruncie prawa międzynarodowego, które surowo zakazuje wszczynania, planowania i pochwalania wojen napastniczych.

Nie dla roszczeń żydowskich wobec Polski i wojny z Iranem! Jacek Wilk Robert Winnicki Grzegorz Braun#StopUstawie447 #KoalicjaProPolska

Opublikowany przez Partia Wolność Czwartek, 14 lutego 2019

komentarze 2

  1. Internet wrze. PiS do wyOutowania. Panowie, jak nie teraz to kiedy. Więcej aktywności – jakiś spot w TV, więcej konferencji, więcej komentarzy o tym haniebnym i ohydnym uczestnictwie w agresji na Iran i skandalicznych żydowskich roszczeniach wspieranych przez pseudo-sojusznika jakim są USA.

    Odpowiedz
  2. SPRAWY ROSZCZENIOWE MIĘDZY POLSKĄ A PAŃSTWEM IZRAELSKIM ZOSTAŁY ROZSTRZYGNIĘTE W LATACH PRL.UMOWY MIĘDZYNARODOWE OBOWIĄZUJĄ NAWET PO ZMIANIE USTROJU DANEGO PAŃSTWA(JEŻELI ZOSTAŁY ZAAKCEPTOWANE PO STRONIE WSZYSTKICH AKCJONARIUSZY AKTÓW)DOSZŁO DO TEGO,WIĘC POCO NA TEN TEMAT DYSKUTOWAĆ.SPRAWA ZAMKNIĘTA.TAKA POWINNA BYĆ NASZA ODPOWIEDŹ.WAŻNE CO ROBIMY DLA NAS TERAZ I NA PRZYSZŁOŚĆ.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *