Odpowiedź Janusza Korwin-Mikkego na pomówienie Pawła Kukiza

Odpowiedź Janusza Korwin-Mikkego na pomówienie Pawła Kukiza

Paweł Kukiz podczas spotkania Stowarzyszenia Wolnego Słowa pomówił Janusza Korwin-Mikkego, stwierdzając, że ten uważa, iż „dziecko upośledzone należy utopić” (nagranie wypowiedzi).
Janusz Korwin-Mikke odniósł się do kłamliwej wypowiedzi Pawła Kukiza w krótkim wywiadzie dla portalu Prostozmostu.net: „Topić niepełnosprawne dzieci? Nie wiem skąd pan Kukiz to wziął, ale będzie musiał się z tego gęsto tłumaczyć” (artykuł źródłowy).
Lider naszej partii wielokrotnie krytycznie wyrażał się na temat patologii obecnych w polskiej polityce socjalnej dotyczącej osób niepełnosprawnych (tworzenie klas integracyjnych w szkołach publicznych, finansowanie z budżetu państwa paraolimpiad, nadużycia urzędnicze w przyznawaniu świadczeń), lecz nigdy nie wypowiedział się wrogo o tej grupie społecznej ani nie nawoływał do stosowania wobec niej eugeniki pod żadną postacią. Co więcej, wśród zdeklarowanych sympatyków Janusza Korwin-Mikkego jest wielu niepełnosprawnych, m.in: popularna makijażystka i blogerka, Dominika Budzyńska, student informatyki, Mateusz Pucek i publicystka Salonu24.pl, Joanna Krzysztofik. Nie sposób nie dostrzec wzajemnej życzliwości i szacunku między Januszem Korwin-Mikkem a każdą z tych osób.
Ponadto warto wspomnieć, że Prezes Partii KORWiN w 2007 r. założył Fundację Indywidualnego Kształcenia, która zajmuje się pomocą w rozwoju intelektualnym ludzi upośledzonych fizycznie.

 

jkminiepełnosprawni

 

komentarzy 12

 1. Z wielką sympatią w stronę Pana Kukiza, jednak te słowa zabolały. Panie Pawle, to nie było konieczne. Wiele ludzi ma do Pana szacunek, uzasadniony – jak tu teraz ? Mam szczerą nadzieję, że będzie Pan chociaż próbował to „odkręcić”. To już nawet nie był cios poniżej pasa – to była raczej przemyślana manipulacja – oj nieładnie Panie Kukiz !

  Odpowiedz
 2. Nie topić, a omijać szerokim łukiem. Byle tylko normalne dzieci nie były zagrożone wspólnym towarzystwem.
  Jak wiadomo Europejską rasę napędza rywalizacja, a ostatnio nawet murzyni w Afryce mogą nas wyprzedzić pod względem osiągnięć.

  Odpowiedz
 3. Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji przez moderatora.
  No gorzej niż na stronie Platformy. Pewnie się nie pojawi.
  A na spotkaniu 29.05 mówił, że normalne dzieci nie powinny przebywać z upośledzonymi, uczyć się, bawić. Potrzebują rywalizacji z normalną rasą białą.

  Odpowiedz
 4. Nie bronie nikogo.Korwin jest wedlug mnie dziwny jakby niepowiedziec niezbyt normalny ale to moja opinia.Wielu moze sie z tym nie zgodzic.Kukiz odniosl sie w przenosni do pogladow Korwina http://natemat.pl/29939,janusz-korwin-mikke-atakuje-paraolimpijczykow-powinnismy-ogladac-zdrowych-pieknych-a-nie-zboczencow-i-inwalidow //////http://prostozmostu.net/kraj/janusz-korwin-mikke-nie-wiem-skad-kukiz-wytrzasnal-bzdury , http://nczas.com/wazne/korwin-mikke-o-likwidacji-dzieci-niepelnosprawnych ////////// a to KOmentarz z facebooka PK …………………Czemu powiedział Pan, że Korwin chce topić dzieci upośledzone? Przecież to kłamstwo.
  Lubię to! · Odpowiedz · 229 · Wczoraj o 00:04
  Wyświetl wcześniejsze odpowiedzi

  Paweł Kukiz Faktycznie…. Tak powiedziałem. Przpraszam Zbyt duzy skrot myslowy. Ale słyszałem wypowiedzi Korwina o dzieciach niepełnosprawnych a sam takie dziecko posiadam. Jeśli- nie daj Boze- urodzi sie Panu dziecko niepełnosprawne to zrozumie Pan moje emocje. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 5. Ale manipulujecie. Korwin niby nie obrażał niepełnosprawnych? A teksty, że powinno się oglądać tylko pięknych i zdrowych? I teksty typu cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych – a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych – i również inwalidów ?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *