Oświadczenie Janusza Korwin-Mikkego w sprawie artykułu w „Fakcie”

Oświadczenie Janusza Korwin-Mikkego w sprawie artykułu w „Fakcie”

13 maja dziennik „FAKT” zamieścił informację będącą mieszaniną przekręconych faktów, pomówień i pospolitej blagi – pochodzących od p.Roberta Oleszczaka.

P.Oleszczak był Skarbnikiem KNP, gdzie odznaczył się objawami maniactwa, a obecnie okazał się pieniaczem – i to bardzo upartym. Usiłował zablokować rejestrację partii KORWiN poprzez zgłoszenie innej partii o nazwie KORWiN. Wkrótce potem inna b. działaczka KNP, p.Anna Karbowska (oboje są powiązani z p.Arkadiuszem Oziębło, byłym Sekretarzem KNP) założyła podobno „Partię Wolności” i stara się zablokować zmianę nazwy KORWiN na WOLNOŚĆ – co przy znanej opieszałości sądów trochę opóźnia nasze działania.

Sąd Apelacyjnym oddalił pozew p.Oleszczaka, dość dobitnie przy tym wyrażając się o tego typu poczynaniach – jednak Sąd Najwyższy, ku ogólnemu zdumieniu, dopatrzył się formalnych uchybień i cofnął sprawę do Sądu Okręgowego – co spowodowało kolejną zwłokę, bo Sąd Rejestrowy postanowił zaczekać z wpisem do czasu zakończenia obydwu spraw. Co, oczywiście, nie zmienia dotychczasowych prawomocnych wyroków. Nie ma też zakazu posługiwania się nazwą „WOLNOŚĆ”. Nie sądzę, by Sąd Apelacyjny (p.Oleszczak niewątpliwie odwoła się od orzeczenia Sądu Okręgowego…) zmienił swoje stanowisko.

Wyjaśniam przy okazji, że nie tylko zmiany, ale cały Statut WOLNOŚCI jest napisany przez trzech Założycieli. Zawiera on punkt (§ 7 p.8) Członkiem Partii może zostać osoba, która (…) nie została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, popełnione z niskich pobudek, ścigane z oskarżenia publicznego”. Jednocześnie zawiadamiam, że właśnie wczoraj dostałem zawiadomienie, że Sąd oddalił zażalenie Prokuratury na orzeczenie w/s o spoliczkowanie p.Michała Boniego, dzięki czemu ostatecznie nie grozi mi zakaz startu w wyborach.

W związku z kolportowanymi w przestrzeni publicznej przez dziennik Fakt, w tym za pośrednictwem portalu Fakt 24, nieprawdziwymi i nierzetelnymi informacjami zleciłem wystąpienie w tej sprawie o sprostowanie w trybie prawa prasowego.

Janusz Korwin-Mikke

Prezes partii Wolnośc

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *