Partia KORWiN wysyła PIT-y w kosmos!

Partia KORWiN wysyła PIT-y w kosmos!

Na dzisiejszej konferencji prasowej pod urzędem skarbowym lider partii KORWIN w Krakowie – Konrad Berkowicz wraz z przedstawicielem „Małopolskich Przedsiębiorców” i innymi przedstawicielami KORWIN „posłali w kosmos PITy” na znak sprzeciwu wobec niesprawiedliwego i nieefektywnego podatku jakim jest podatek dochodowy. Podczas konferencji prasowej zostały wypuszczone baloniki napełnione helem do których przyczepione były formularze rozliczeniowe PIT.

Podatki dochodowe rujnują polską gospodarkę. Są to daniny szkodliwe, które ograniczają przedsiębiorców jednocześnie traktując ich jako potencjalnych przestępców, ponieważ corocznie muszą oni spowiadać się fiskusowi z każdej zarobionej oraz wydanej złotówki. – rozpoczął Miłosz Pałka, członek „Małopolskich Przedsiębiorców”. Pomimo takiego traktowania przedsiębiorców, rządzący nami nie ruszają kwestii uszczelnienia podatku VAT, w ramach którego budżet państwa traci niemal dwa razy więcej, niż wynoszą wpływy z podatku PIT.

Przedstawiciel „Małopolskich Przedsiębiorców” słusznie zauważył, że podatnicy są traktowani jak przestępcy, ponieważ sam formularz nazywany jest „zeznaniem podatkowym. – rozpoczął Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN. Znane jest powiedzenie radzieckiego prokuratora „Dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf” – przedsiębiorcy o tym wiedzą, że gdy będzie trzeba to i na nich paragraf się znajdzie w tym całym gąszczu polskiego prawa podatkowego. Fakt, że ustawa o podatku dochodowym była nowelizowana 133 razy od roku 2000 tylko to potwierdza. Przedsiębiorcy muszą poświęcać ogromne ilości czasu i środków na księgowych oraz rozliczenia. Wyliczyliśmy, że łącznie na wypełnienie wszystkich PITów Polacy poświęcają czas równy 16 000 etatów, a sam koszt wysyłki pocztowej tych dokumentów sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

Kolejnym negatywnym aspektem podatku dochodowego jest fakt, iż przynosi on tylko 13% wpływów do budżetu państwa, choć realnie jest to mniej, dużą część z tych pieniędzy państwo płaci samo sobie, poprzez pobieranie podatku od urzędników tzw. „budżetówki” oraz emerytur. Ponadto nad rozliczeniami wszystkich PITów pracuje aż 80% wszystkich pracowników skarbówki, co ostatecznie udowadnia nieefektywność tego podatku. – kontynuuje Berkowicz. Podatek ten jest również niesprawiedliwy, ponieważ im większy wkład przedsiębiorcy w budowanie dobrobytu, im lepiej i ciężej pracuje, tym większy podatek musi odprowadzić. Nie można tego nazwać inaczej, niż karą za pracę. – zakończył Konrad Berkowicz, wiceprezes KORWiN i lider partii w Krakowie.

Wywiad dla TVP (KLIK)

Video z konferencji (KLIK) 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *