PGZ trzeba sprywatyzować! – Janusz Korwin-Mikke, Liroy-Marzec, Kulesza

PGZ trzeba sprywatyzować! – Janusz Korwin-Mikke, Liroy-Marzec, Kulesza

Na konferencji prasowej w Sejmie RP przedstawiciele koalicji propolskiej do Parlamentu Europejskiego zabrali głos w sprawie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wzięli w niej udział:

Janusz Korwin-Mikke – Trzeba powiedzieć jasno, istnienie Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest skandalem. Kto żył w PRL-u ten pamięta jak złe były buty. Kto żył w PRL-u ten pamięta jak źle działały państwowe telefony. Tak samo źle działa PGZ. Żołnierzy polski musi być stać na posiadanie dobrej broni, produkowanej przez prywatne firmy. (…) Cały przemysł zbrojeniowy amerykański jest prywatny, dlatego armia amerykańska jest najlepiej uzbrojoną armią na świecie. Polska musi też mieć dobrą broń. Nie powinna funkcjonować PGZ, która bierze na posagi polityków. 

Piotr Liroy-Marzec – PGZ to ponad 60 spółek państwowych różnej maści, które handlują a to autobusami, a to samolotami. (…) Nie każdy kto chce się napić mleka, musi od razu kupować krowę i pastwisko. – po czym dodał – naszym zadaniem jest to, żeby ten stawik, w którym PiS i PO łowią złote rybki kosztem naszej armii, powinniśmy im zabrać, osuszyć to bagno i zrobić wreszcie coś porządnego dla polskiej armii. Jesteśmy za tym, żeby jak najszybciej sprywatyzować Polską Grupę Zbrojeniową. 

Jakub Kulesza zaprosił wszystkich na konferencje na temat stanu polskiej armii – Partia KORWiN we współpracy z fundacją Ad Arma przygotowała raport na temat stanu polskiej armii. Zapraszamy serdecznie na 6 lutego do Sejmu o godzinie 11. Podczas konferencji prelegentami będą poseł Robert Winnicki, Wiceprezes KORWiN Sławomir Mentzen, Grzegorz Braun oraz przedstawiciel fundacji Ad Arma Jacek Hoga.

Piotr Liroy-Marzec w wielkiej koalicji do Parlamentu Europejskiego! KORWiN+Braun+Liroy+Ruch NarodowyKonferencja ws. afery w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i zatrzymaniu przez CBA Bartłomieja M.

Opublikowany przez Partia Wolność Czwartek, 31 stycznia 2019

komentarze 2

  1. Głosowałem na was i teraz żałuje , zmarnowałem swój czas i głos.
    Już był taki gość co wszystko prywatyzował dzięki niemu i wtedy rządzącym mamy ten dobrobyt. Prywatyzacja nie jest sposobem na wszystko państwo musi mieć w swoich rękach jakieś firmy i spółki by posiadać jakiś dochód do budżetu, bo na samych dochodach z podatków nie da się budować silnego państwa. Ale nie dziwi mnie wasza retoryka bo dochód PGZ to jest chyba coś ok 60mln rocznie a w samego „łucznika” ok 100ml na modernizacje wydano , czyli lepiej sprzedać jak za Balcer(RODO)… za pół darmo najlepiej.
    Firmy zbrojeniowe podobnie jak wojsko są w dzisiejszych czasach gwarantem bezpieczeństwa na którym nie możemy oszczędzać. Tylko sprzęt wykonany w naszym kraju, przez naszych specjalistów na naszych programach sterujacych z naszymi zabezpieczeniami daje gwarancję bezpieczeństwa, bo sprzęt oparty na elektronice kupiony od innych to taki trochę koń trojański nigdy nie mamy pewności czy zagraniczny producent nie zostawił sobie w systemie jakichś luk. ( to jest jak z chińskimi smartfonami). PGZ nie trzeba prywatyzować tylko sprawić by w jej strukturach pracowali ludzie z odpowiednimi do tego kwalifikacjami a nie politycy.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *