Podsumowanie spotkania Janusza Korwin-Mikkego na Lubelszczyźnie

Podsumowanie spotkania Janusza Korwin-Mikkego na Lubelszczyźnie

1Lublin – Klub Graffiti

Kandydat na prezydenta RP – Janusz Korwin-Mikke, w trakcie swojej kampanii odwiedzi kilkadziesiąt miast w całej Polsce. We wtorek 24 lutego 2015 r. wziął udział w trzech spotkaniach otwartych – w Lublinie, Świdniku i w Chełmie.

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się między innymi na temat proponowanych przez siebie rozwiązań, które należą do kompetencji głowy państwa, przedstawił swój stosunek do polityki zagranicznej Polski w kontekście wydarzeń na Ukrainie oraz skomentował ogólną kondycję państwa Polskiego.

Prezes zapowiedział między innymi inicjatywę ustawodawczą w sprawie likwidacji podatku dochodowego, który według niego jest karą za pracę oraz przyczynia się do wzrostu bezrobocia. Zapewnił, że jako prezydent będzie „masowo” korzystał z prawa łaski i wypuszczał więźniów skazanych za drobne przestępstwa, aby „zwolnić miejsce” dla naprawdę groźnych przestępców oczekujących na odbycie kary.

Komentują politykę zagraniczną Polski stwierdził: „Jak powiedział Roman Dmowski, są ludzie którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Ja bardziej kocham Polskę. Nie mamy powodu żeby mieszać się w konflikt Ukraiński. Nie widać paniki na naszej granicy z Rosją, panika jest wywołana z zewnątrz. Zwalnia się żołnierzy, a bierze się łapówki za sprzęt oraz za uzbrojenie. Polska nie ma tu żadnego interesu.”

2Świdnik – Urząd Miasta

Prezes skomentował również politykę Jarosława Kaczyńskiego – „Jarosław Kaczyński skrytykował nagle Węgry. Jest idealnym przykładem politykiem, który bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę. Z kolei Pan Wiktor Orban bardziej kocha Węgry niż nienawidzi Rosji. Nie należy szukać wroga ze strony w Rosji, oraz ze strony Niemiec. Ja jestem graczem, wiem, że jeśli walczy się przeciwko dwóm podmiotom, to oni jednoczą się przeciwko nam”.

Komentując politykę UE wobec Rosji Janusz Korwin Mikke stwierdził, ze sankcje wobec Rosji nie są skuteczne, często uderzają w obie strony. „Jest dokładnie obojętne, czy Polska nałoży sankcje na Rosję, czy Rosja na Polskę – i tak obydwa kraje stracą dokładnie tyle samo.” – powiedział.

Każde ze spotkań cieszyło się ogromną popularnością, frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów. Spotkanie, które odbyło się w Lublinie w Klubie Graffiti zgromadziło około 500 osób. Na spotkaniu w Świdniku pojawiło się ponad 200 osób, natomiast na spotkanie w Chełmie przyszło ponad 300 osób.

3
Chełm – PWSZ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *