Polityka rządu na kolanach! Nakolanniki dla Morawieckiego

Polityka rządu na kolanach! Nakolanniki dla Morawieckiego

W Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa liderów Koalicji Propolskiej (KORWiN, Liroy, Braun, Ruch Narodowy). Wzięli w niej udział Janusz Korwin-Mikke, Jacek Wilk oraz Konrad Berkowicz.

Konferencja odnosiła się do polskiej polityki zagranicznej w wykonaniu rządów PiS. Głównym punktem odniesienia była konferencja bliskowschodnia w Warszawie i kryzys dyplomatyczny na linii Polska – Izrael. Obecni na konferencji zaprezentowali prezent dla Premiera Morawieckiego – nakolanniki, by wygodniej było prowadzić politykę na kolanach.

Janusz Korwin-Mikke – Rządowi III RP udało się zepsuć stosunki z Rosją, Ukrainą, Niemcami i Francją, w wyniku czego wisi na łasce Stanów Zjednoczonych. W tym celu musi robić rozmaite ustępstwa. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, kiedy zależy się od kaprysu jednego mocarstwa.

Jacek Wilk – Najpierw nasza dyplomacja dowiedziała się z telewizji, że ma organizować szczyt bliskowschodni. Potem okazało się, że organizujemy szczyt bliskowschodni bez najważniejszego aktora tego regionu, czyli bez Iranu. Następnie od premiera Netanjahu dowiedzieliśmy się, że ten szczyt bliskowschodni jest tak naprawdę szczytem anty-irańskim. (…) Następnie pokłóciliśmy się z Izraelem, i dokonaliśmy rzeczy bardzo interesującej, pokłóciliśmy się i z Iranem i z Izraelem. Jesteśmy chyba jedynym państwem na świecie, które organizuje szczyty po to, aby pokłócić się z tymi, którzy w tych szczytach biorą udział. – na koniec dodał – Jest to skutek uwikłania się w stosunki tylko z jednym państwem, brak polityki wielowektorowej, brak elastyczności w tej polityce, a przez to jedna wielka zależność od Stanów Zjednoczonych. W efekcie prowadzimy politykę na kolanach, dlatego przygotowaliśmy dla Pana Premiera prezent. Ja to nazywam „dyplomatkami Morawieckiego”.

Konrad Berkowicz – W latach ’90 po tym jak Niemcy wypłaciły już Izraelowi 100 milionów marek, kanclerz Niemiec powiedział, że właśnie się skończył czas pokuty narodu niemieckiego za holokaust. W związku z tym Izrael musiał znaleźć nowe źródło finansowania, przerzucając propagandę odpowiedzialności za holokaust z Niemiec na Polskę. Coraz częściej odpowiedzią na pytanie, kto jest odpowiedzialny za holokaust, nie są Niemcy, ale są to naziści i Polacy, a nawet ostatnio słyszymy, że tylko Polacy. (…) Polska jest publicznie atakowana i poniżana, a ułatwia to Izraelowi zachowanie polskich rządów. My w ramach sprzeciwu wobec obecnej polityce rządu chcemy wręczyć KPRM przydatne do ich polityki zagranicznej akcesoria, nakolanniki, żeby ta polityka na kolanach nie przyniosła dodatkowego uszczerbku na zdrowiu.

Rząd PiS prowadzi politykę zagraniczną na kolanach! W trosce o premiera wysyłamy mu nakolanniki. Janusz Korwin-Mikke Konrad Berkowicz Jacek Wilk

Opublikowany przez Partia Wolność Wtorek, 19 lutego 2019

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *