Poparcie Janusza Korwin-Mikkego dla inicjatywy likwidacji straży miejskiej w Kluczborku

Już 250 mieszkańców Kluczborka poparło obywatelski projekt uchwały o likwidacji Straży Miejskiej, przygotowany przez dwóch 19-latków.

– Podpisy będziemy zbierać do 10 kwietnia, żeby zdążyć złożyć projekt uchwały przed kwietniową sesją rady miejskiej – mówi Piotr Kudzior, były wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, który razem z drugim 19-latkiem Dominikiem Dziaczukiem zorganizował akcję.

Żeby złożyć obywatelski projekt uchwały, zgodnie ze statutem gminy Kluczbork trzeba zebrać 200 podpisów.

Pomysłodawcy likwidacji kluczborskiej Straży Miejskiej już mają poparcie 250 osób, a marzą o 1000 podpisów.

– Utrzymanie straży miejskiej kosztuje prawie pół miliona złotych rocznie. Mieszkańcy skarżą się, że jedyna aktywność strażników to nękanie obywatelki za złe parkowanie lub wyprowadzanie psów – uważa Piotr Kudzior.

– Możemy dyskutować o zmianie funkcjonowania, ale jestem przeciwny likwidacji straży miejskiej – mówi burmistrz Jarosław Kielar. – Jednak decyzję podejmą radni. Uchwała o likwidacji kluczborskiej SM raczej niema szans na poparcie, ponieważ w 21- osobowej radzie zasiada aż 15 radnych z komitetu burmistrza. Choć Jarosław Kielar zapewnia, że nie będzie dyscypliny głosowania.

Źródło: NTO.pl

komentarze 2

  1. Problem z likwidowaniem SM/SG polega na tym, że skończyć się to może transformacją w inne ciało niezbędne dla władz. Proszę sprawdzić czy w Pionkach zlikwidowano SM, jeśli tak to oszczędności miały dotyczyć kwot na mundury, ponieważ (ewentualni) byli strażnicy pracować mieliby jako operatorzy miejskiego CCTV. Domniemywam, że nie pracują jak ochroniarze za tzw. 11 zł brutto.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *