Rabunek w biały dzień, czyli jak Opole chce obrabować sąsiednie gminy

Rabunek w biały dzień, czyli jak Opole chce obrabować sąsiednie gminy

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, Henryk Wróbel, wójt gminy Dobrzeń Wielki i prezes Janusz Korwin-Mikke, wyrazili swój sprzeciw wobec poszerzenia granic Opola. Prezydent Opola chce przyłączyć do stolicy województwa 13 sołectw oraz ich części należących do gmin sąsiadujących z Opolem. Wniosek w tej sprawie – mimo licznych protestów mieszkańców pięciu gmin i opinii ich włodarzy, że zawiera on wadę prawną – miesiąc temu trafił do wojewody opolskiego Adriana Czubaka, który wydał w tej sprawie opinię pozytywną. W zeszłą sobotę odbył się kolejny protest mieszkańców, których na miejscu wsparli europosłowie partii KORWiN – Janusz Korwin-Mikke i Robert Jarosław Iwaszkiewicz.

W tej sytuacji mamy do czynienia z rabunkiem. To jest rabunek a nie kradzież, ponieważ jest to przeprowadzane jawnie, przy świetle reflektorów, zabieranie przez władze co lepszych kąsków gminom sąsiednim – komentował podczas konferencji prasowej prezes Janusz Korwin-Mikke.

Sprawa dotyczy pięciu gmin położonych wokół Opola. W listopadzie ubiegłego roku dowiedzieliśmy się… z gazet, że miasto Opole zamierza się „rozwinąć” i to rozwinąć się naszym kosztem, zabierając nam co lepsze kąski z terenów inwestycyjnych czy terenów dobrze już zainwestowanych w naszych gminach. Wszystko po to, aby móc – jak twierdzą władze Opola, swobodnie się rozwijać, bo brakuje im terenów do rozwoju. Jest to oczywista nieprawda, bo miasto Opole ma jeszcze ponad 3 tysiące hektarów do zainwestowania. Pokazaliśmy te dane władzom Opola, ale nie przyjęli naszych argumentów – mówił Henryk Wróbel, wójt gminy Dobrzeń Wielki.

W tej sprawie chodzi oczywiście o taki ordynarny – jeśli mogę się tak wyrazić – skok na kasę. Dobrzeń Wielki czy inne, są to gminy, w których występują duże inwestycje, podmioty, które są na nich zlokalizowane płacą duże podatki. I właśnie te tereny pan prezydent Wiśniewski chce sobie wykroić, aby móc się naszym kosztem „lepiej rozwijać”- wyjaśnił wójt gminy Dobrzeń Wielki. –Mieszkańcy naszych gmin są zbulwersowani, zwłaszcza po tym, jak wniosek pana prezydenta został pozytywnie zaopiniowany przez wojewodę opolskiego. Sprzeciw mieszkańców jest ogromny, bo ponad 90% mieszkańców gmin, które mają być dotknięte tymi zmianami, opowiada się przeciwko nim. Wojewoda nie wziął tego pod uwagę, a w swojej opinii stwierdził, że zainteresowanie sprawą jest w tych gminach średnie(…).

Wójt Henryk Wróbel wyjaśniał: Nikt nie pochylił się nad skutkami finansowymi tej zmiany. Z gminy Dobrzeń Wielki chcą zabrać 1/3 terenu gminy i mieszkańców, natomiast 2/3 budżetu, co może doprowadzić do katastrofy finansowej. Myślę, że w tej kwestii głos powinien zabrać minister finansów, bo wkrótce możemy stać się gminą, która będzie potrzebowała pomocy i zarządu komisarycznego. Ze względu na nasze wysokie dochody, jesteśmy gminą płacącą janosikowe. Jeszcze przez dwa lata po tej grabieży będziemy musieli te janosikowe płacić. Sytuacja jest dramatyczna. Po naszej stronie dotąd nikt tak wyraźnie się nie opowiedział, jak zrobiła to partia KORWiN i europosłowie Janusz Korwin-Mikke i Robert Jarosław Iwaszkiewicz, który nas odwiedzili.

Prezes Janusz Korwin-Mikke powiedział: Chciałbym zapytać, czy gdyby prezydentowi Opola, panu Wiśniewskiemu, który mieszka w willi, mieszkańcy sąsiedniego bloku, zaproponowali, że odłączą od jego willi kuchnię i przedpokój i przyłączą je do bloku, bo potrzebują ich, by wydawać tanie posiłki dla biednych ludzi z tego bloku, to czy pan prezydent uznałby, że jest to znakomity pomysł? Czy że jest to bandytyzm?

Podczas konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke skomentował także II turę wyborów prezydenckich w Austrii: Pan Norbert Hofer najprawdopodobniej zostanie prezydentem Austrii, co spowoduje ból żołądka wszystkich lewaków, chadeków i innych w Unii Europejskiej. Przypomnę, że gdy przedstawiciel FPOe tylko wszedł do rządu, to rozpoczął się roczny bojkot Austrii. Teraz, kiedy będą mieli prezydenta z tego ugrupowania, to nie wiem, co zrobią w UE. Jest to wiadomość radosna! Wiadomość nieradosna jest taka, że w Polsce nadal panuje socjalizm i nadal próbuje się rabować jednych kosztem drugich.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *