Robert Jarosław Iwaszkiewicz w Parlamencie Europejskim

Robert Jarosław Iwaszkiewicz w Parlamencie Europejskim

Podczas wczorajszej debaty w PE na temat zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu europoseł partii Wolność, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, wypowiedział się w następujący sposób:

Jestem posłem Wolności, reprezentuje wolność i będę wolności bronił. Ta rezolucja dąży do ograniczenia wolności gospodarczej i praw obywatelskich. Jej celem nie jest walka z terroryzmem, ale ściślejsze monitorowanie i nadzór nad społeczeństwem.

Kryptowaluty to odpowiedź wolnych obywateli na skostniały system finansowy i kolejne regulacje podatkowe wprowadzane przez Unię Europejską i rządy państw członkowskich. Również w Polsce rozpoczęto walkę z wolnością gospodarczą proponując abstrakcyjne, okrutne i niesprawiedliwe zasady opodatkowania transakcji dokonywanych w kryptowalutach. Przepisy te maja jeden cel: utrzymać monopol państwa w gospodarce i systemach walutowych. Jako Wolność stanowczo się im sprzeciwiamy.

To zdrowa konkurencja jest gwarantem rozwoju. A zwłaszcza konkurencja w obszarze walut.

Prawdą jest, że terroryści grają na rynku kryptowalut, prawdą jest jednak to, że terroryści jeżdżą samochodami – dlaczego wiec nie zakazać samochodów? Ostatnie krwawe ataki w Europie były przecież dokonywane przy użyciu pojazdów mechanicznych.

Wprowadzając rejestracje posiadaczy kryptowalut otwieramy drogę do wprowadzenia kolejnych podatków. Konsekwencją będzie wycofywanie środków z giełd, spadek cen i powolne załamywanie się rynków. Świat wchodzi w erę kryptowalut i blockchaina. Proponowane zapisy pokazują, że Europa wciąż pozostaje w ciemnych wiekach totalnej kontroli i nadzoru, poza nurtem technologicznej zmiany.

Żadne z proponowanych tutaj rozwiązań nie spowoduje ograniczenia działalności terrorystycznej. Proponujecie limity przelewów i konieczności ich rejestracji. Tymczasem można dokonać setki przelewów o małej skali, które nie wywołają podejrzenia. Te zapisy wprowadzają kolejne bariery dla przedsiębiorców i ścisły monitoring obywateli. Jak zwykle zamiast zaszkodzić terrorystom jedynie utrudniacie życie normalnym obywatelom.

Jeśli chcecie walczyć z terroryzmem zmieńcie swoja politykę imigracyjna i przestańcie destabilizować Bliski Wschód.

Robert Jarosław Iwaszkiewicz

europoseł, wiceprezes partii Wolność

 

Nagranie na Youtube

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *