Sondaże IBRIS. Manipulacje czy głupota? – Liroy, Korwin-Mikke, Bosak

Sondaże IBRIS. Manipulacje czy głupota? – Liroy, Korwin-Mikke, Bosak

W Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa liderów Koalicji Propolskiej (KORWiN, Liroy, Braun, Ruch Narodowy). Wzięli w niej udział Piotr Liroy-Marzec (Poseł na Sejm RP, stowarzyszenie Skuteczni), Janusz Korwin-Mikke (Prezes Partii KORWiN), Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy).

Konferencja nosiła tytuł „Sondaże IBRIS. Oszustwo czy niekompetencja?”. Nasi liderzy przedstawili sposób, w jaki sondażownie manipulują opinią publiczną.

Piotr Liroy-Marzec – W momencie, kiedy ogłosiłem swój start do wyborów, sondażownie postanowiły zbadać, jak silnym przeciwnikiem ówcześnie urzędującego prezydenta jestem. W taki oto sposób IBRIS na trzy tygodnie przed wyborami określił moje szanse na 3,6%. (…) Do wyborców daje się sygnał – „Ludzie nie głosujcie na tego człowieka, bo on nie ma żadnych szans na wygranie”. Po trzech tygodniach okazało się, że mam 16,02%. Albo to są amatorzy, albo doszło do naruszenia prawa i sterowania ludzkimi odczuciami podczas wyborów. – na koniec dodał – To są działania rodem z bardzo dziwnych reżimów, w których robi się wszystko, żeby jakakolwiek konkurencja polityczna nie miała szans. IBRIS przedstawił także, że Partia KORWiN osiąga 2% w sondażach. W tym wypadku, przyjmując tą matematykę IBRIS, w rzeczywistości ta partia ma 9%.

Janusz Korwin-Mikke – O co chodzi w tych wyborach? Chodzi o to, czy wygramy my czy oni? Czy ci, którzy jako pieski UE rozkradają Polskę od wielu lat. Albo ci, którzy chcą żyć w normalnym świecie. (…) To są metody, które mają doprowadzić, żeby prawica nigdy nie dostała się do władzy.

Krzysztof Bosak – Celem naszej drużyny Koalicji Propolskiej jest walka z tym fałszem, z tą manipulacją. – jako przykład podał fakt, że w żadnym sondażu sojusz KORWiN – Liroy – Braun – Ruch Narodowy nie został uwzględniony w badaniach. – Jest to działanie haniebne, działanie niemoralne i nasza drużyna będzie z tym działaniem walczyć.

Obecni na konferencji zaapelowali do sondażowni IBRIS, żeby ujawniona została metodologie prowadzenia sondaży. Z różnicy realnych wyników do przeprowadzonych badań wynika, że IBRIS pomylił się o 533%!

Sondaż Ibris – oszustwo czy niekompetencja? W swoich badaniach pomylili się o ponad… 500%!Janusz Korwin-Mikke, Piotr Liroy-Marzec i Krzysztof Bosak | MIKROBLOG

Opublikowany przez Partia Wolność Piątek, 8 lutego 2019

komentarze 2

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *