Wesprzyj kampanię prezydencką Korwin-Mikkego!

amunicja Już teraz możesz wesprzeć kampanię Janusza Korwin-Mikkego finansowo. Do tego, by zwyciężyło zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych. Prosimy o wpłaty. Poniżej instrukcja.

Instrukcja dokonywania wpłat na rzecz Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Janusza Korwin-Mikke

Wpłaty na komitet wyborczy mogą być dokonywane przez obywateli polskich, mających miejsce stałego zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z poniższymi danymi:

KW Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej JKM
03-991 Warszawa, ul. Jeziorowa 48 lok. 14
Alior Bank: 35 2490 0005 0000 4520 9944 6699

Tytułem: Wpłata na KW Janusza Korwin-Mikke, <imię i nazwisko wpłacającego>, <miejscowość zamieszkania wpłacającego>

W razie konieczności (ograniczenia Twojego banku co do długości tytułu) tytuł można skracać do „Wpłata na KW JKM <imię i nazwisko wpłacającego>, <miejscowość zamieszkania wpłacającego>”. Istotne są dane wpłacającego.

Aby ułatwić wpłaty zgodne z polskim prawem wyborczym, po wielu bojach, udało nam się uruchomić szybkie płatności. Wystarczy wpisać kwotę i wybrać odpowiedni bank. Niestety nie są obsługiwane wszystkie banki.

[paybynet]

 

 1. Środki finansowe mogą być przyjmowane przez Komitet jedynie od osób fizycznych. Niedozwolone są wpłaty przyjmowane od osób prawnych (stowarzyszeń, fundacji, spółek itp.). Komitet nie przyjmuje również wpłat anonimowych.
 2. Suma wpłat od wpłacającego może wynieść nie więcej niż 26 250,00 zł, co stanowi równowartość 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 r.
 3. Środki finansowe mogą być przyjmowane przez Komitet nie później niż do dnia wyborów, czyli do dnia 10 maja 2015 r.
 4. Środki finansowe mogą być wpłacane na rzecz Komitetu jedynie czekiem rozrachunkowym, przelewem lub kartą płatniczą
 5. Komitet nie może przyjmować korzyści niemajątkowych o charakterze niepieniężnym (nieodpłatne użyczenie sali, nieodpłatne udostępnienie powierzchni reklamowej itp.); dopuszczalne jest jedynie nieodpłatne rozpowszechnianie plakatów i ulotek wyborczych przez osoby fizyczne.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz.U.2011.21.112 z późn.zm.)

Art. 132.

(…)

 • 3. Środki finansowe:
  1)komitetu wyborczego organizacji,
  2)komitetu wyborczego wyborców
  – mogą pochodzić wyłącznie z wpłat obywateli polskich mających miejsce stałego zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz kredytów bankowych zaciąganych wyłącznie na cele związane z wyborami.
 • 4. Środki finansowe komitetu wyborczego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej mogą pochodzić wyłącznie z wpłat obywateli polskich mających miejsce stałego zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, z funduszy wyborczych partii politycznych oraz z kredytów bankowych zaciąganych na cele związane z wyborami.
 • 5.Komitetom wyborczym nie wolno przyjmować korzyści majątkowych o charakterze niepieniężnym, z wyjątkiem nieodpłatnego rozpowszechniania plakatów i ulotek wyborczych przez osoby fizyczne oraz pomocy w pracach biurowych udzielanej przez osoby fizyczne.

(…)

Art. 134.

(…)

 • 2. Suma wpłat od obywatela polskiego na rzecz danego komitetu wyborczego nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 157, poz. 1314), obowiązującego w dniu poprzedzającym dzień ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów.
 • 3. Kandydat na posła, kandydat na senatora, kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej oraz kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego będący obywatelem polskim może wpłacić na rzecz komitetu wyborczego sumę nieprzekraczającą 45-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, obowiązującego w dniu poprzedzającym dzień ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów.

(…)

Art. 149.

 • 1. Korzyści majątkowe przyjęte przez komitet wyborczy z naruszeniem przepisów kodeksu podlegają przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli korzyść majątkowa została zużyta lub utracona, przepadkowi podlega jej równowartość.

(…)

Art. 506. Kto, w związku z wyborami:

1) pozyskuje korzyści majątkowe na rzecz komitetu wyborczego lub wydatkuje środki finansowe komitetu wyborczego na cele inne niż związane z wyborami,

2) pozyskuje korzyści majątkowe na rzecz komitetu wyborczego lub wydatkuje środki finansowe komitetu wyborczego przed dniem, od którego zezwala na to ustawa,

3) pozyskuje korzyści majątkowe na rzecz komitetu wyborczego po dniu wyborów,

4) wydatkuje środki finansowe komitetu wyborczego po dniu złożenia sprawozdania finansowego,

5) wydatkuje środki finansowe komitetu wyborczego z naruszeniem limitów wydatków określonych dla komitetów wyborczych,

6) udziela komitetowi wyborczemu organizacji albo komitetowi wyborczemu wyborców lub przyjmuje w imieniu tych komitetów korzyść majątkową pochodzącą z innego źródła niż od obywatela polskiego mającego miejsce stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

7) udziela komitetowi wyborczemu partii politycznej albo koalicyjnemu komitetowi wyborczemu lub przyjmuje w imieniu tych komitetów korzyść majątkową z innego źródła niż z funduszu wyborczego partii politycznej tworzącej komitet wyborczy partii politycznej lub z funduszów wyborczych partii politycznych tworzących koalicyjny komitet wyborczy,

8) nie będąc obywatelem polskim mającym miejsce stałego zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, dokonuje czynności skutkującej zmniejszeniem wartości zobowiązań komitetu wyborczego

–   podlega grzywnie od 1.000 do 100.000 złotych.

 

komentarzy 97

 1. czyli wg art 132/4 jesli jestem polka, mam nr pesel ,ale nie mam zameldowania w Polsce bo od 23 lat mieszkam w UK, to rozumie ze nie moge wesprzec kampanii. Jakies idiotyczne prawo. Znaczy glosowac tez nie bede mogla? co za bzdura….chyba zeby JKM mial mniej pieniedzy na kampanie bo wielu takich jak ja by wsparlo.

  Odpowiedz
  • To proste. Może Pani wpłacić darowiznę na konto jednego z zaufanych lub bliskich. Może to się odbyć nawet z uprzednią krótką umową, że dostanie Pani potem potwierdzenie przelewu na właściwe konto. I ta osoba potem przeleje środki na konto docelowe.

   Odpowiedz
 2. Zachęcam Do Wstąpienia Do Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni - ROMB!

  Zachęcam do głosowania w ankiecie: „Polaku, czy po złagodzeniu dostępności broni palnej dla praworządnych obywateli, zdecydowałbyś się na jej zakup – w celu obrony siebie, rodziny, kraju?”.

  Jak do tej pory pierwsza odpowiedź: „Tak, kupiłbym broń długą i krótką” zdobyła miażdżącą przewagę głosów w porównaniu z pozostałymi odpowiedziami!

  http://www.ankietka.pl/ankieta/175562/zakup-broni.html

  Ponadto, pozwolę sobie polecić Ruch Obywatelski Miłośników Broni – http://www.romb.org.pl .
  Zapiszcie się, nawet jako Sympatyk, nie ponosicie żadnych kosztów.

  ROMB wykonuje realne działania na rzecz upowszechnienia dostępu do broni palnej w Polsce, na naszych oczach negocjują z władzą zmiany w ustawach i wprowadzają je w życie! Pomagają prawnie gdy ktoś ma problemy z uzyskaniem pozwolenia na broń od policji.

  Niedawno rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Broń do ochrony miru domowego”, narazie bilbordy promocyjne są widoczne w Koszalinie, niebawem będą na Śląsku. Wygląda na to, że nasz kraj czeka nareszcie poważna debata o powszechnym dostępnie do broni palnej 🙂

  Chodzi o to, żeby każdy zdrowy, racjonalny człowiek – po spełnieniu odpowiednich warunków, jak odbycie szkolenia z obsługi broni oraz obowiązkowych strzelań na strzelnicy, zdanie egzaminu państwowego – po złożeniu wniosku otrzymał pozwolenie na broń (najlepiej wydawane przez jednostki samorządowe, a nie przez policję).
  Chodzi o wyeliminowanie uznaniowości policji w wydawaniu pozwoleń na broń do celów ochrony osobistej, która w praktyce oznacza wydawanie pozwoleń niemalże wyłącznie osobom związanym z władzą, jak posłom, policjantom wysokiego szczebla, być może również ich znajomym, itp.

  Odpowiedz
  • Wiesz pan co może zrobić w USA szaleniec mający dostęp do broni? np zabić 100 niewinnych ludzi w szkole (statystyki nie kłamią) a wiesz Pan co może zrobić szaleniec w Polsce z kijem w ręku ? Co najwyżej w drastycznym wypadku tym kijem zdzielić przez łeb jedną osobę nawet jeśli w wyniku tego uderzenia nastąpiła by śmierć tej osoby to zginął by 1 człowiek , taki szaleniec w Polsce co najwyżej w napadzie szału może kogoś podrapać albo potupać ze złości nóżkami w miejscu. Swobodny dostęp do broni to może mieć człowiek inteligentny albo raczej nad wyraz opanowany i spokojny o niezachwianej psychice. Ale większość na świecie jednak to de..le taka jest prawda o waszym dostępie do broni !!!!

   Odpowiedz
  • Wreszcie, czekałem na coś takiego, mimo iż od jakiegoś czasu nie ma mnie w Polsce. Powinno to już być zorganizowane dawno. Gratuluję pomysłodawcom i życzę wytrwałości i sukcesów. Do tego należałoby zorganizować w całej Polsce coś w rodzaju „Regionalne Hufce Obronne”, coś na zasadzie szwajcarskiego systemu. Inwazji lądowej na Polskę żaden obcy nie odważy się zrobić gdy z każdego źdźbła trawy będzie wystawała lufa karabinu.
   Zapiszę się na pewno, choćby jako sympatyk. Polacy, wyciągnijmy wnioski z naszej historii i uczmy się posługiwania bronią palną.

   Pozdrawiam,
   Andrzej

   Odpowiedz
  • popieram pytanie, jak państwu pomóc z zagranicznego konta?
   paypal byłby najlepszy i najłatwiejszy
   chciałbym wspomóc kampanię i Air Korwin One ale nie posiadam konta bankowego w Polsce
   proszę o konkrety

   Odpowiedz
  • Nie jestem prawnikiem, nie mam czasu wczytywać się w Kodeks Wyborczy, ale moge wam z 95% pewnoscia powiedziec, ze ograniczenie jesli chodzi o sposoby platnosci wynika wlasnie z zapisow w tym Kodeksie. Rzad nie ma sposobu zeby zajrzec do bazy danych np. PayPal-a, wiec nie moze kontrolowac skad i co za srodki wplywaja do kandydatow.

   Czy to ograniczenie jest sluszne? Nie mi oceniac, bo nie znam sie na niuansach prawnych, niech wypowie sie ktos, kto sie na tym zna. Moge jedynie powiedziec, ze nie jest to wybor partii KORWiN, a ograniczenie prawne.

   Odpowiedz
  • Polskie ustawodawstwo wyborcze zabrania wpłat z zagranicznych kont. Wpłaty przez mikropłatności, paypale nie zawierają konta i danych wpłacającego – dlatego też nie można. Urok polskich przepisów 🙂

   Odpowiedz
 3. Wszystko fajnie jak jest fajnie.. problem w tym, że w Polsce nie ma kultury posiadania broni i osobiście, po jej udostępnieniu, bałbym się wychodzić na ulicę. W stanach to co innego.. od zawsze tak było, że jak włazisz komuś do domku, masz kulkę i nara.. TAK popieram dążenia do ułatwienia dostępu do broni palnej w Polsce.

  Odpowiedz
 4. Ludzie w konstytucji macie zapisane, ze możecie sprawować władzę bezpośrednio jak np. w Szwajcarii. „SZALEŃSTWEM jest głosować 25 lat ciągle na te same partie i gęby i oczekiwać różnych wyników.” Albert Einstein. Poza tym kogo rozliczono za te dziesiątki afer??? Władza władzy oka nie wykole. PIS, PO, SLD, PSL to nasz PRL. Poznaj alternatywę na: DB ORG PL. i szukaj na Facebook, Youtube. Co zrobisz jak wygrasz?? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Dlaczego będę głosować na Janusza Korwina Mikke JKM na Prezydenta R.P w maju 2015

  http://polscott24.com/dlaczego-bede-glosowac-na-janusza-korwina-mikke-jkm-na-prezydenta-r-p-w-maju-2015/
  30 marca 2015
  Jestem po spotkaniu londyńskiej grupy Korwin.Spotkanie odbyło się w POSK-u

  26 marca https://www.facebook.com/KORWiN.Anglia.Londyn
  Pierwsze refleksje jakie mi się nasuneły.Są to ludzie młodzi z pomysłem aby w Polsce bylo normalnie bo narazie o tym nie można powiedzieć. Potrzebna jest nowa siła aby mogła coś zmienić aby mogła postawić prezydenckie veto na chorych ustawach z Sejmu np.która każe płacić Żydom z Izraela emerytury bo zostali pokrzywdzeni przez hitleryzm i system komunistyczny-gdzie Posłowie i Rząd Polski mają ośrodek dyspozycyjny i od kogo biorą pieniądze? Pozostaje to publiczną tajemnicą.
  Narazie praktyka wyglada tak że Sejm obraduje w nocy i uchwalają antypolskie ustawy a Prezydent podpisuje je tak szybko jak to możliwe.Rząd i wybrani posłowie i senatorowie nie kierują się interesem Polski i Polaków ale wykonują polecenia z Brukseli i Waszyngtonu. Które polecenia były gorsze czy te Moskwy czy też z Brukseli i Waszyngtonu nie umiem powiedzieć. Wiem tylko,że pogrobowcy Solidarności rozwalili i rozprzedali za bezcen gospodarkę, a Polaków wygnali na emigrację.

  Odpowiedz
 6. Mieszałem się z wpłaceniem pieniędzy ale się przełamałem. Wpłaciłem 169 zł (dopiero co ukończyłem 18 lat i ledwo zacząłem zarabiać dlatego tylko tyle mogłem). Polecam każdemu kto może wpłacić nawet złotówkę! Gdyby każdy obserwujący profil Pana Janusza wysłał 10 złotych to by było ponad 5,5 mln.

  Odpowiedz
 7. Jeżeli chcecie dużo kasy to musicie stworzyć sposób wpłaty na międzynarodowy, np PayPal albo kartą żeby się dało
  Pozdrawiam Marcin
  Trzymam kciuki za Pana
  Trzeba zmian!!!!!!

  Odpowiedz
 8. SMS: Ze względu na przepisy prawne. Wpłaty muszą pochodzić od obywateli polskich mieszkających na stałe w Polsce. W niezarejestrowanych kartach pre-paid jest to nie możliwe do zweryfikowania. Ponadto płatności SMS kosztują ok. 40% wartości wysłanej kwoty, więc za każde wpłacone 5zł partia dostałaby 3zł

  Odpowiedz
 9. Wkurzyłem się jak zobaczyłem jak WP.PL manipuluje głosami przy artykule na temat JKM i wpłaciłem. Skoro media tak go nienawidzą to trzeba się temu jakoś przeciwstawić

  Odpowiedz
 10. Ja tylko prosze o jedno…

  ABY PLAKATY BYLY MERYTORYCZNE !!

  Sam wizerunek, nazwisko i hasło nic nie wniosą ani niczego nie zmienią.
  Jak już robić bilboardy, to robić konkretne, z zawartymi faktami, które zmiotą innych kandydatów.

  Odpowiedz
 11. Wpłaciłem w tym tygodniu 50 zł. Za tydzień tak samo. Trzeba wspierać słuszne idee. Nie angażuję się w politykę, ale choć tyle mogę zrobić…

  Odpowiedz
 12. Prosze uruchomic konto Paypal bo chcemy z zagranicy wplacac pieniadze na kampanie. Paypal jest najprostsza forma platnosci, ludzie za granica nie maja czasu zeby biegac do bankow robic przelewy i placic $50 oplat zeby przetransferowac $20.

  Odpowiedz
 13. Paweł Jakóbiak

  Kurde wpłaciłbym więcej ale niestety… zostały mi 3 stówy do końca miesiąca 😉 Brawa za debatę, widać że przed programem Energy Korwin był grany 😀 aczkolwiek Kowalski, Kukiz i Wilk wypadli też dobrze. Najlepszym spotem dla mnie jest ten z telefonem. Pozdrawiam i powodzenia !

  Odpowiedz
 14. :-((

  „|4. Środki finansowe komitetu wyborczego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej mogą pochodzić wyłącznie z wpłat obywateli polskich mających miejsce stałego zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, z funduszy wyborczych partii politycznych oraz z kredytów bankowych zaciąganych na cele związane z wyborami.”

  Odpowiedz
 15. Janusz Korwin-Mikke zaprezentował i nagłośnił swoje istnienie, to był bardzo dobry pomysł, taki start z kampanią, ale teraz byłoby jeszcze lepiej, by dał przykład mądrości i pokaz odpowiedzialności, dojrzałości politycznej (której brakuje jak widać innym antysystemowcom), by pokazał jak być mężem stanu dla innych kandydatów i wycofał się z wyborów przekazując poparcie swojego elektoratu na kogoś kto ma teraz największe notowania z antymagdalenkowców(chyba Kukiz prowadzi). Żeby zwrócił się zaraz po tym z apelem publicznym i prywatnym (by lepiej dotarło) do reszty antymagdalnkowych kandydatów, by poszli w jego ślady. To byłoby najlepsze zwieńczenie tej kampanii wyborczej dla ruchu wolnościowego, pokaz dojrzałości JKM i KORWiN. Bardzo namawiam p. Januszu. Zróbcie to.

  Odpowiedz
 16. Janusz Korwin-Mikke zaprezentował i nagłośnił swoje istnienie, to był bardzo dobry pomysł, taki start z kampanią, ale teraz byłoby jeszcze lepiej, by dał przykład mądrości i pokaz odpowiedzialności, dojrzałości politycznej (której brakuje jak widać innym antysystemowcom), by pokazał jak być mężem stanu dla innych kandydatów i wycofał się z wyborów przekazując poparcie swojego elektoratu na kogoś kto ma teraz największe notowania z antymagdalenkowców(chyba Kukiz prowadzi). Żeby zwrócił się zaraz po tym z apelem publicznym i prywatnym (by lepiej dotarło) do reszty antymagdalnkowych kandydatów, by poszli w jego ślady. To byłoby najlepsze zwieńczenie tej kampanii wyborczej dla ruchu wolnościowego, pokaz dojrzałości JKM i KORWiN. Bardzo namawiam p. Januszu. Zróbcie to.

  Odpowiedz
 17. Zapraszamy do serwisu pożyczki 24 godzin

  Czy próbowałeś uzyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Kredyt Service jest 24 godzin jeden z największych pożyczek zabezpieczonych firm w Wielkiej Brytanii, a nasz przyjazny i doświadczony personel jest w stanie przetwarzać aplikacji szybko i sprawnie. Możesz pożyczyć dowolną termin od 1 do 25 lat i pożyczyć każdą kwotę od £ 2,000 do £ 50.000.000,00 na dowolny cel. O niskim oprocentowaniu w wysokości 3% na wszystkich częściach świata.Aplikacja jest dostępna dla wnioskodawców, którzy są 18 lat i powyżej.

  Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com
  pozdrowienia
  Larry Fox

  Odpowiedz
 18. Szukasz kredytu? Albo byłeś odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów? Masz odpowiednie miejsce dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Firma pożyczki Elina Johnson jesteśmy ograniczeni w rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail dzisiaj poprzez elinajohnson11@hotmail.com

  Odpowiedz
 19. Witaj !

  Potrzebujesz uzasadniony i szybką obsługę kredytu?

  Zastosuj teraz i otrzymać zwrot pieniędzy pilnie!

  * Pozycja od 5000 do 50 mln
  * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.

  Wszystko to i więcej, prosimy o kontakt.

  Pełna nazwa: ……….
  Numer telefonu:…….
  Miesięczny przychód: ………….
  Kraj ………………………….
  Pożyczka Cel ………..
  Kwota potrzebna ……………..
  Kredyt Stan / Czas trwania: ………………………

  Kontakt mailowy: thomson.loanservice@gmail.com
  Z poważaniem
  Zarządzanie.
  Kontakt z szybkiego kredytu teraz !!!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *