WOLNOŚĆ TO KORWIN, KORWIN TO WOLNOŚĆ

WOLNOŚĆ TO KORWIN, KORWIN TO WOLNOŚĆ

Władze Partii Wolność Janusza Korwin-Mikke podjęły decyzję, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego powrócimy do szyldu Partii KORWiN, który był wcześniejszą nazwą naszej organizacji, zmienioną w październiku 2016 roku.

Partia KORWiN powstała na początku 2015 roku w wyniku odejścia Janusza Korwin-Mikke z Kongresu Nowej Prawicy. Potrzebna była formacja, która swoją rozpoznawalnością pomoże w uzyskaniu dobrego wyniku w nadchodzących wtedy wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (w skrócie KORWiN) była tym właśnie szyldem, który jesienią 2015 roku otarł się o 5% próg wyborczy w wyborach do Sejmu RP (4,76%). Rok później nazwa partii została zmieniona podczas Kongresu z KORWiN na Wolność, a ostatecznie na Wolność Janusza Korwin-Mikke. Przewlekłe postępowanie sądowe ws. rejestracji nazwy były wypadkową do dyskusji odnośnie powrotu do nazwy KORWiN. Na podstawie badań, decyzji politycznej i analizy wszystkich za i przeciw, zdecydowano, że KORWiN będzie szyldem przy wiosennych wyborach do PE.

KORWiN NIE BĘDZIE NAZWĄ KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO W WYBORACH DO PE, TYLKO JEJ CZŁONEM. Uwrażliwiamy na tą informację i podawanie do publicznej wiadomości, że KORWiN jest częścią Koalicji Propolskiej, w której na ten moment obecni są także Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec oraz Ruch Narodowy.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *