1. Home
  2. /
  3. Posłowie Nowej Nadziei
Jedyny Wolnościowy głos w Sejmie RP!

Posłowie Nowej Nadziei

Sławomir <b><u>Mentzen</u></b>
Prezes partii Nowa Nadzieja

Sławomir Mentzen

Polski polityk, przedsiębiorca i doradca podatkowy, doktor nauk ekonomicznych. Od 2022 prezes partii Nowa Nadzieja, od 2023 współprzewodniczący rady liderów federacyjnego ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość, poseł na Sejm X kadencji.

15 października 2022 na kongresie partii KORWiN Sławomir Mentzen został wybrany na prezesa partii. 29 listopada ogłosił przemianowanie ugrupowania na Nową Nadzieję. 14 lutego 2023 został współprzewodniczącym rady liderów Konfederacji. W wyborach parlamentarnych w 2023 kandydował jako lider Konfederacji w okręgu warszawskim. Uzyskał mandat posła X kadencji, otrzymując 101 269 głosów (5,91% głosów oddanych w okręgu).

Konrad <b><u>Berkowicz</u></b>
I Wiceprezes Nowej Nadziei

Konrad Berkowicz

Poseł na Sejm RP, Lider Konfederacji, I Wiceprezes Nowej Nadziei.

Działa politycznie od 2005 roku – od zawsze w formacji Janusza Korwin-Mikkego m.in. pełniąc funkcję wiceprezesa Nowej Prawicy. Dwukrotnie startował w wyborach na prezydenta Krakowa w 2014 i 2018 roku.

Startując z pierwszego miejsca na liście w wyborach do Sejmu uzyskał w okręgu krakowskim ponad 36 000 głosów, wyprzedzając jedynki PSL oraz SLD (Lewicy). Lista której był liderem uzyskała blisko 8 proc. poparcia. Wynik ten pozwolił mu na uzyskanie mandatu poselskiego, czyniąc go pierwszym wolnościowym posłem z Krakowa.

Stanisław <b><u>Tyszka</u></b>
poseł Nowej Nadziei

Stanisław Tyszka

Prawnik, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej VIII i IX kadencji.

Wicemarszałek Sejmu w latach 2015-2019. Przewodniczący sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej 2019-2021.

Studiował prawo, socjologię, filozofię, anglistykę i italianistykę. Absolwent studiów doktoranckich Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji. W latach 2011-2012 dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej oraz członek redakcji kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. W latach 2012-2013 radca ministra w Ministerstwie Sprawiedliwości - współautor ustawy otwierającej dostęp do zawodów regulowanych oraz projektu ustawy o deregulacji systemowej. Współzałożyciel ruchu Kukiz’15, autor programu politycznego tego ruchu oraz kilkudziesięciu ustaw poszerzających zakres praw i wolności obywatelskich. Od 2022 roku członek Nowej Nadziei.

Bartłomiej <b><u>Pejo</u></b>
poseł Nowej Nadziei

Bartłomiej Pejo

Manager – wieloletni dyrektor rozwoju spółek branży automotive. W ostatnich latach z sukcesami rozwijał jedne z największych firm logistycznych w Polsce wprowadzając ich usługi na nowe rynki krajowe i międzynarodowe.

Samorządowiec – wicestarosta świdnicki, otwarty na rozwój biznesu i nowych miejsc pracy, koordynował powstanie i działalność Strefy Aktywności Gospodarczej przy Porcie Lotniczym Lublin

Działacz społeczny – organizator licznych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, w tym wielu o charakterze patriotycznym i charytatywnym.

Wolnościowiec – lider Konfederacji na Lubelszczyźnie, wiceprezes Nowej Nadziej Sławomira Mentzena, prezes struktur w województwie lubelskim, prezes Partii Kierowców, wieloletni członek Stowarzyszenia Koliber, członek Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego

Przemysław <b><u>Wipler</u></b>
poseł Nowej Nadziei

Przemysław Wipler

Poseł na Sejm VII i X kadencji, wolnościowiec, prawnik, przedsiębiorca. Były prezes Stowarzyszenia KoLiber i Fundacji Republikańskiej, w latach 2013–2015 prezes Stowarzyszenia „Republikanie”.

W 1999 współtworzył Stowarzyszenie KoLiber. Pełnił funkcję prezesa zarządu głównego. Należał do Unii Polityki Realnej (do 2000) i pełnił funkcję rzecznika tej partii. W 2009 został fundatorem, a następnie również prezesem Fundacji Republikańskiej.

Pracował w Centrum im. Adama Smitha i Fundacji Akcji Gospodarczej, a także w firmach zajmujących się doradztwem podatkowym. Prowadził także własną działalność gospodarczą, wykładał bezpieczeństwo energetyczne w Collegium Civitas.

Ryszard <b><u>Wilk</u></b>
poseł Nowej Nadziei

Ryszard Wilk

Inżynier geodezji ze specjalizacją wycena nieruchomości, który swoją wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Doświadczony przedsiębiorca, który od ponad dekady kieruje kilkunastoosobowym zespołem w swojej firmie. Zna od podszewki problemy, które dotyczą naszego systemu podatkowego i wpływają bezpośrednio na negatywny stan portfela wszystkich Polaków.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci, syna i córki, miłośnik motoryzacji, sportów wodnych oraz wędrowania po górach, od niedawna zdobywa tatrzańskie szczyty w warunkach zimowych, wolne chwile przeznacza na podróże z rodziną, ale dobrą książką też nie pogardzi. Od 20 lat jest czynnym ratownikiem WOPR, teraz już nie zawodowo lecz społecznie, jednak często można go spotkać na patrolu nad zalewem Klimkówka. Zwolennik austriackiej szkoły ekonomii.

Bronisław <b><u>Foltyn</u></b>
poseł Nowej Nadziei

Bronisław Foltyn

Polski przedsiębiorca, poseł na Sejm X kadencji.

Prowadził sieć sklepów z telefonami komórkowymi. Związany również branżą gastronomiczną, został współwłaścicielem kilku lokali w Bielsku-Białej.

Działał w Stowarzyszeniu KoLiber. Kierował strukturami Unii Polityki Realnej w Bielsku-Białej. Później objął kierownictwo lokalnych struktur partii KORWiN/Nowej Nadziei. W wyborach parlamentarnych w 2023 został wybrany do Sejmu z okręgu bielskiego, startując z pierwszego miejsca na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz zdobywając 18 134 głosy. Wszedł w skład Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Chcesz więcej wolności?

Nie bądź bierny! Dołącz do nas!